Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 17026
W sumie: 269663

News

News zdjęcie id 969

Galeria w zwoleńskim Domu Kultury zyskała nowy blask oraz nazwę!

30.04.2019

 

 

 

Gruntowny remont, nowy image i zmieniona nazwa – wizerunek nadszarpniętego zębem czasu pomieszczenia przeszedł do lamusa i obecne niczym nie przypomina tego sprzed kilku miesięcy. Galeria Przestrzeni Twórczej, bo tak się teraz nazywa dawna Mała Galeria, zachwyca swoim wyglądem.

 

Potrzebny remont

Jak podkreśla dyrektor placówki Anna Wieczerzyńska, potrzeba remontu pomieszczenia była niezaprzeczalna. Stary, zniszczony parkiet sprzed kilkudziesięciu lat, popękane, krzywe ściany, czy odchodzące listwy przypodłogowe nie były najlepszą wizytówką Domu Kultury. – Jest to pomieszczenie, w którym dużo się dzieje i które jako pierwsze widzi każdy, kto wchodzi do budynku, a od wielu lat nie były przeprowadzane tu żadne większe remonty. Dlatego zapadła decyzja o tym, aby wygospodarować fundusze ze środków własnych placówki i odnowić galerię – mówi dyrektor Anna Wieczerzyńska.

Remont rozpoczął się 26 listopada ubiegłego roku i trwał do 29 marca tego roku. - Zadanie podzielone zostało na dwie części, tak, abyśmy byli w stanie pokryć koszty jego realizacji. Część prac została wykonana w 2018 roku, a część w 2019 roku, a więc środki pochodziły z dwóch budżetów. Dzięki temu mogliśmy sprawnie zrealizować to przedsięwzięcie – podkreśla dyrektor Anna Wieczerzyńska.

 

Szeroki zakres prac

Projekt pomieszczenia przygotowało AE studio Adam Kowalski z Radomia. Prace budowlane prowadził Zakład Usług Remontowo-Budowlanych Leszek Zakonek ze Zwolenia. Zakres robót remontowych był szeroki. Na ścianach widoczne były liczne spękania i zacieki, dlatego usunięto stare tynki i położono nowe gładzie. Parkiet nie nadawał się już do renowacji, został więc zerwany, a w jego miejsce pojawiły się płytki. Niezbędne okazało się wcześniejsze wyrównanie podłóg wylewką. Wymieniono tu też elektrykę i hydraulikę, zdemontowano stare, zniszczone drzwi, obudowano rury od grzejników i poddano obróbce parapety. Na suficie zamontowano karton gipsy i nowe oświetlenie galerii. W wyremontowanym pomieszczeniu stanęło odpowiednio obudowane akwarium i pasujące do wnętrza meble. W ramach prac została wymieniona też podłoga w gabinecie głównej księgowej i w pokoju instruktorskim. Obydwie galerie, dawna Galeria Mała i Galeria Fotografii i Plastyki zyskały nowe, szklane drzwi.

 

Pierwsze wydarzenia w nowej galerii za nami

W wyremontowanej Galerii Przestrzeni Twórczej miały już miejsce pierwsze wydarzenia. Jednym z nich było otwarcie pokonkursowej wystawy pn. „Stół Wielkanocny”, a w ostatnim tygodniu otwarta została wystawa „Pracowni 12” nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu. - Pomieszczenie jest jasne i nowoczesne, przez co zdecydowanie zyskało na przestronności. Odpowiednio dobrane oświetlenie dodatkowo potęguje to wrażenie. Remont był bardzo potrzebny i cieszę się, że został tak sprawnie przeprowadzony. Galeria Przestrzeni Twórczej jest teraz wizytówką zwoleńskiego Domu Kultury – podkreśla burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

 

Spotkania, wystawy, wernisaże

Nowa galeria będzie tętniła życiem. - Będą odbywały się tu  wernisaże wystaw, spotkania autorskie, klubu szachowego „Hetman”, warsztaty artystyczne, rękodzielnicze, spotkania z artystami, twórcami, zajęcia plastyczne i fotograficzne z dziećmi i młodzieżą, a także zajęcia grupy plastycznej ZUTW. Warto też przypomnieć, że mieszkańcy mogą korzystać ze znajdującego się tu ogólnodostępnego komputera i drukarki. Zapraszamy do odwiedzania zwoleńskiego Domu Kultury i zapoznawania się z naszą ofertą zajęć i spotkań  – podsumowuje dyrektor Anna Wieczerzyńska.

 

 

MG

 

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.