Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 13207
W sumie: 69175

News

News zdjęcie id 924

Uroczyste obchody Dnia Kobiet

11.03.2019

 

 

 

 

8 marca w Kinie Świt w Zwoleniu odbyły się powiatowo-gminne obchody Dnia Kobiet. Po raz pierwszy do wspólnego świętowania organizatorzy zaprosili wszystkie mieszkanki powiatu. Tradycyjnie nie zabrakło pięknych życzeń od panów, kwiatów, słodkich upominków a także lampki czerwonego wina. Wspólne świętowanie umiliły wszystkim występy artystyczne oraz projekcja filmu pt. „Mamma Mia!”.

 

Organizatorzy wydarzenia - przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu z goździkiem w ręku witały przybyłe na uroczystość Panie w foyer.

 

Moc życzeń ze sceny

 

Jako pierwszy życzenia z okazji Dnia Kobiet Paniom złożył prowadzący uroczystość instruktor Domu Kultury Krzysztof Małek. W jego wykonaniu usłyszeliśmy  wiersz  „Portret kobiety”.

 

 

Życzenia ze sceny licznie przybyłym Paniom składali: Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima oraz Starosta Zwoleński Stefan Bernaciak. Panowie życzyli paniom nie tylko zdrowia, miłości i uśmiechu na co dzień ale również rozwoju zawodowego, wszelkiej pomyślności, a także niekończącej się cierpliwości do mężczyzn, których spotykają każdego dnia.

 

Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima witając panie przypomniał symbolikę i znaczenie obchodzonego od ponad 100 lat święta.

 

- W czasach PRL-u Dzień Kobiet był obchodzony bardzo uroczyście. Dlatego też chcieliśmy, by dzisiejsze spotkanie było choćby po części tak wyjątkowe, stąd też czerwone goździki dla każdej z pań. Wiem, że wręczano wtedy także rajstopy, mydło i inne deficytowe produkty, ale to może za rok – żartował burmistrz, co szczerze rozbawiło zebrane panie.

Po gromkich brawach Burmistrz złożył paniom życzenia w imieniu samorządu miasta i gminy Zwoleń. – Drogie Panie w tym dniu szczególnym chciałbym Wam życzyć wszystkiego dobrego. Żyjcie tak, by każdy dzień był inny i wyjątkowy, żebyście zawsze mile do niego wracały pamięcią. Czerpcie energię z dnia codziennego, uśmiechajcie się. Bądźcie miłe i zadowolone. Drogie Panie, wszystkiego najlepszego, dużo dużo wesołości, śmiejcie się tak, jak teraz, przez cały rok.

 

Na scenę organizatorzy zaprosili reprezentację kobiet, która w imieniu wszystkich pań otrzymała symboliczne bukiety kwiatów.  Wśród pań znalazły się: Edyta Sulima – sekretarz powiatu zwoleńskiego, Elżbieta Lange – skarbnik powiatu, sekretarz Gminy Kazanów Marianna Sulima oraz dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu Anna Wieczerzyńska.

 

 Panom za piękną uroczystość, życzenia i kwiaty podziękowała Edyta Sulima - sekretarz powiatu.

 

 

Panie dla Pań

 

Po części oficjalnej jako pierwsze zaprezentowały się  Panie z grupy Ladies Dance.

 

Następnie dwa utwory solowe zaśpiewał Maciej Zagożdżon.

 

Zwieńczeniem części artystycznej był występ Zespołu Company. Wydarzenie zakończyło się projekcją filmu „Mamma Mija”.


 

 

 

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.