Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 16087
W sumie: 89224

News

News zdjęcie id 861

Radni Gminy Zwoleń jednogłośnie przyjęli projekt budżetu na rok 2019

05.01.2019

 

 

 

21 grudnia w sali narad Urzędu Miejskiego w Zwoleniu odbyła się trzecia sesja Rady Miejskiej. Głównym punktem piątkowej sesji było uchwalenie budżetu na rok 2019 i przyjęcie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Zwoleń. Radni ponadto uchwalili plan pracy Rady  na rok 2019 oraz podjęli siedem uchwał.

 

Zanim radni zajęli się procedowaniem budżetu, głos zabrał ks. kanonik Bernard Kasprzycki, który odmówił nie tylko modlitwę ale również złożył obecnym najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

 

 

Wiele zdrowia oraz wielu sukcesów życzył także Przewodniczący Rady Miejskiej w Zwoleniu Paweł Sobieszek.

 

 

Dużo optymizmu, wiary, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w 2019 roku współpracownikom oraz Radnym życzył również Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

 

 

Kolejnym punktem sesji były sprawozdania z działalności międzysesyjnej Burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Pawła Sobieszka, a także informacje o ogłoszonych i rozstrzygniętych przetargach, które przekazał obecnym zastępca burmistrza Grzegorz Molenodwski.

 

 

Uchwalenie budżetu! Radni byli jednogłośni!

 

 

Głównym punktem sesji było oczywiście uchwalenie budżetu. Uchwała budżetowa na 2019 rok została podjęta jednogłośnie. Zanim do tego doszło, przewodniczący poszczególnych komisji przedstawili pozytywne opinie odnośnie projektu. Każda z komisji zaznaczyła jednak, że w przypadku pojawienia się wolnych środków w ciągu roku, wnioskują o wprowadzenie do realizacji kolejnych inwestycji, tak wyczekiwanych przez mieszkańców.

 

Skarbnik gminy Maria Kalbarczyk przedstawiła radnym opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie projektu budżetu oraz wieloletniej prognozy finansowej.

 

Burmistrz po zapoznaniu się z opiniami podpisanymi przez przewodniczącą  składu orzekającego Joannę Okleję oraz  z opinią komisji budżetu i finansów, która dokonała analizy wniosków złożonych przez komisje stałe rady poinformował radnych że, realizacja przestawionych przez nich wniosków będzie uzależniona od pojawiających się w ciągu roku środków finansowych, nieplanowanych dochodów, środków z zadań inwestycyjnych, które nie uzyskają dofinansowania zewnętrznego oraz z wolnych środków z lat ubiegłych.

 

- Bardzo dziękuję za przyjęcie projektu budżetu w takiej formie w jakiej został przygotowany, dziękuję za okazane zaufanie. Myślę, że to jednogłośne przyjęcie świadczy o tym, że jesteśmy samorządem zgranym i na pewno poradzimy sobie ze wszystkimi wyzwaniami czekającymi na nas w roku 2019. – mówił Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima

 

 

Co nas czeka w 2019 roku?

 

Dochody budżetu na rok 2019 zaplanowano na ponad 58 mln 648 tys. zł. Wydatki inwestycyjne wynoszą 5.266.597,05 zł, z czego prawie 2  mln zł zostanie przeznaczone na inwestycje drogowe – przebudowę dróg i budowę chodników. Największym zadaniem niewątpliwie będzie przebudowa dróg gminnych w Koszarach i Paciorkowej Woli – inwestycje te jednak uzależnione są od wsparcia zewnętrznego. Obecnie czekamy na weryfikację złożonych wniosków.

Ponadto nawierzchnie asfaltowe zostaną położone na drogach i ulicach, które w roku 2018 roku były wykonane z destruktu. W budżecie uwzględniono także doposażenie w urządzenia zabawowe Orlika 2012 a także przebudowanie budynku gospodarczego w Atalinie na świetlicę wiejską.

 

Gmina po raz kolejny wprowadziła do budżetu szereg inwestycji w ramach Funduszu Sołeckiego, które w tym roku opiewają na kwotę 484 336,74 zł. Wśród inwestycji tych znajdują się m.in. renowacje pomników pamięci narodowej, inwestycje oświetleniowe, drogowe i rekreacyjne (budowa placów zabaw i ich doposażenie) a także kolejne etapy modernizacji świetlic wiejskich w Jedlance, Baryczy, Mieczysławowie, Sycynie i Zielonce Starej.

Zaplanowano także utworzenie Domu Seniora. Złożono już w tej sprawie stosowny wniosek o wsparcie finansowe ze środków zewnętrznych.

 

Pragniemy zaznaczyć, że w trakcie obecnego roku budżetowego wpisane inwestycje mogą ulec zmianie. Prognozy inwestycyjne są zależne od sytuacji finansowej Gminy Zwoleń, a także od akceptacji wniosków złożonych o dofinansowanie zewnętrzne. Pierwszeństwo będą miały inwestycje na które pozyskamy środki z programów rządowych i unijnych.

 

 

.

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.