Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7249
W sumie: 212556

News

News zdjęcie id 825

VII Memoriał Władysława Kramczyka odbył się w Zwoleniu!

06.12.2018

 

 

 

W sobotę 1 grudnia w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu odbył się VII Memoriał im. Władysława Kramczyka Halowej Piłki Nożnej. O tytuł najlepszej drużyny Memoriału walczyło 120 zawodników grających w 10 drużynach z terenu regionu radomskiego oraz województwa mazowieckiego.

W Zwoleniu oprócz gospodarzy Zwolenianki Zwoleń zagrali młodzi sportowcy z: Radomia, Kozienic, Wierzbicy, Siedlec, Warszawy i Ostrołęki. Miejsca na podium w tym roku zgarnęły drużyny z Radomia. Na pierwszym - Broń Radom, drugie - Młodzik Radom, zaś trzecie wywalczyli piłkarze Radomiaka Radom. Reprezentanci Zwolenia - drużyna Zwolenianki zajęła VIII miejsce.
 

 

Organizatorzy wydarzenia

 

Memoriał Władysława Kramczyka na stałe wpisał się do kalendarza imprez sportowych naszego regionu. Patron turnieju był wieloletnim prezesem Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Do tego wielkim sympatykiem futbolu młodzieżowego, dlatego też w zawodach występują 10-latkowie.

- Władysław Kramczyk uwielbiał patrzeć na rywalizację najmłodszych, bo futbol dziecięcy jest pełen prawdziwych emocji. Jest nieskazitelny, a dzieci nie kalkulują. Za każdym razem oglądamy imprezę pełną emocji, gdzie jest ogromna radość po zwycięstwie, ale też wielki smutek po porażkach. -  podkreślał w trakcie memoriału Sławomir Pietrzyk, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

 

 

 

.

 

Organizatorem wydarzenia był Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, zaś współorganizatorami Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, Gmina Zwoleń oraz Starostwo Powiatowe w Zwoleniu. Patronatem honorowym Memoriał objął Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

 

 


Tuż przed oficjalnym otwarciem wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia. Piętnastominutowy występ został nagrodzony gromkimi brawami.

 

 


Oficjalnego otwarcia VII Memoriału dokonali organizatorzy oraz współorganizatorzy.Przybyłych na wydarzenie gości, sponsorów, młodych piłkarzy, trenerów i rodziców powitał Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

 

- Cieszę się bardzo, że kolejny memoriał im. Władysława Kramczyka odbywa się właśnie na gościnnej ziemi zwoleńskiej. Mam nadzieję, że młodzi sportowcy będą się u nas dobrze czuli, a sam turniej pozostanie na długo w ich pamięci. Memoriał to rywalizacja 10 drużyn, w którym wygrać może jedna, a więc życzę zdrowej sportowej rywalizacji i niech wygrają najlepsi. Ja jednak będę kibicował swojej drużynie Zwoleniance Zwoleń. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego turnieju - Panu Staroście Zwoleńskiemu Stefanowi Bernaciakowi, Panu Prezesowi KS Zwolenianka Pawłowi Pileckiemu oraz Radomskiemu Okręgowemu Związkowi Piłki Nożnej z Prezesem Sławomirem Pietrzykiem. mówił Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima

 

 

Wśród przybyłych gości była również Bogusława Jaworska burmistrz poprzednich kadencji, która z rąk Prezesa ROZPN Sławomira Pietrzyka otrzymała pamiątkowy grawerton.

 

Sławomir Pietrzyk podziękował Bogusławie Jaworskiej za wieloletnią współpracę oraz wszelką pomoc okazaną w dziedzinie piłki nożnej. Do podziękowań dołączyli się także prezesi Klubu Zwolenianka.

 

120 zawodników grających w 10 drużynach

 

W turnieju wystartowało 10 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A walczyły drużyny: Broni Radom, Talencika Radom, Delty Warszawa, Energii Kozienice i Bielika Wierzbica. A do grupy B trafiły zespoły: Młodzika Radom, Radomiaka Radom, Korony Ostrołęka, Zwolenianki Zwoleń i Pogoni Siedlce. Rywalizację w grupie A wygrała Broń Radom. Natomiast w grupie B najlepsi okazali się zawodnicy  Młodzika Radom.

Drużyna gospodarzy, Zwolenianki Zwoleń zmagania rozpoczęła od zwycięstwa z Pogonią Siedlce 1:0. Potem niestety zespół przegrał 0:4 z Radomiakiem,  0:5 z Koroną Ostrołęka oraz 0:1 z Młodzikiem Radom.

 

 

Ostatecznie w meczu o siódme miejsce drużyna Zwolenianki przegrała po wyrównanym pojedynku z Energią Kozienice 1:2.

 

 

 Warto wspomnieć, że to w naszej drużynie grała jedyna dziewczynka w zawodach, Roksana Gunia.

 

 

W meczu finałowym zwyciężyła drużyna trenera Marcina Trojanowskiego. Broń Radom pokonała Młodzika dwoma golami.

 

 

Nagrody indywidualne

 

Nagroda fair play przyznano drużynie Delcie Warszawa
 

 

Najlepszym bramkarzem został Mikołaj Papaj  (Delta Warszawa),
najlepszym strzelecem Filip Skwarzyński (Talencik Radom), zaś miano najlepszego
zawodnika otrzymał Jakub Krzyżewski (Korona Ostrołęka) 

 

 

Klasyfikacja końcowa

 

Miejsca na podium w tym roku zgarnęły drużyny z Radomia. Na pierwszym - Broń Radom, drugie - Młodzik Radom, zaś trzecie wywalczyli piłkarze Radomiaka Radom. Reprezentanci Zwolenia - drużyna Zwolenianki zajęła VIII miejsce.

1. Broń Radom
2. Młodzik Radom
3. Radomiak
4 Talencik Radom
5. Delta Warszawa
6. Korona Ostrołęka
7. Energia Kozienice
8.Zwolenianka Zwoleń
9. Pogoń Siedlce
10 Bielik Wierzbica

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.