Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 17042
W sumie: 269679

News

News zdjęcie id 765

Burmistrz Bogusława Jaworska podsumowała 12-letnią pracę na rzecz Miasta i Gminy Zwoleń

11.10.2018

 

 

 

We wtorek, 9 października w zmodernizowanym obiekcie kina Świt odbyło się spotkanie podsumowujące trzy kadencje pracy w samorządzie Miasta i Gminy Zwoleń Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej.

Przy wypełnionej po brzegi sali kinowej burmistrz Bogusława Jaworska mówiła nie tylko o zrealizowanych w ostatnich dwunastu latach inwestycjach, ale również o wydarzeniach i najważniejszych działaniach na rzecz lokalnej społeczności.

 

 

Rangę wydarzeniu podniósł koncert fortepianowy Marcina Wieczorka oraz przekazanie gminie na ręce Burmistrz Bogusławy Jaworskiej fortepianu koncertowego ESTONIA.  

 

 

Przekazania fortepianu dokonali przedstawiciele Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód: prezes Józef Bryll, wiceprezesi dr Jerzy Smoliński i Leszek Słomkowski oraz prof. Henryk Bednarczyk prezes Stowarzyszenia Oświatowego Sycyna i Mirosław Ciura członek sycyńskiego stowarzyszenia.

 

 

Burmistrz Bogusława Jaworska w trakcie spotkania podziękowała za wsparcie oraz efektywną współpracę wszystkim tym, z którymi przez te 12 lat wspólnie zabiegała o rozwój Miasta i Gminy Zwoleń.

 

 

Następnie przyszedł czas na podsumowanie 12 lat owocnej pracy na rzecz miasta, gminy i mieszkańców. To właśnie specjalnie na tę okazję została przygotowana prezentacja multimedialna. Za jej pośrednictwem przypomnianych zostało wiele inwestycji i wydarzeń, które od 2006 roku zmieniały naszą Małą Ojczyznę na lepsze.

 

W ciągu trzech kadencji na inwestycje gmina wydatkowała imponującą kwotę 118 mln zł. W tym czasie powstało między innymi: wiele nowych dróg, powierzchni parkingowych, chodników, terenów rekreacyjnych, sieci kanalizacyjnych, zwodociągowano w 100% całą gminę, wybudowano nowoczesny Urząd Miejski, poddano termomodernizacji obiekty oświatowe i kulturalne oraz wyremontowano obiekty sportowe. Zakończyła się również przebudowa zabytkowego budynku kina. Wszystkie te inwestycje nie tylko dobrze służą mieszkańcom ale również cieszą oko naszych gości.

Zaproszeni goście, wśród których byli: Bożenna Pacholczak Wiceprzewodnicząca Sejmiku, Dariusz Piątek dyrektor WORD, Ilona Jaroszek dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej, starostowie, wójtowie, radni, dyrektorzy i kierownicy lokalnych instytucji, stowarzyszeń i zespołów folklorystycznych, księża oraz sołtysi dziękowali Bogusławie Jaworskiej za oddaną pracę na rzecz zwoleńskiego samorządu, który przy jej udziale nie tylko wypiękniał ale również nabrał tępa rozwoju.

 

 

.

 

Wiele ciepłych słów burmistrz usłyszała także od najbliższych współpracowników z którymi każdego dnia troszczyła się o dobro naszej Małej Ojczyzny i jej mieszkańców.

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.