Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12031
W sumie: 49408

News

News zdjęcie id 749

Druga liga po raz pierwszy w historii zwoleńskiego szczypiorniaka. Orlęta już w najbliższą sobotę rozpoczynają sezon

13.09.2018

 

 

 

 

W najbliższą sobotę, 15 września o  godzinie 17 meczem z  ”Piotrkowianinem  2” Piotrków Trybunalski  w hali Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu zadebiutują w drugoligowych rozgrywkach piłkarze ręczni U.M.K.S. ‘’Orlęta’’ Zwoleń. Stanie się to zaledwie rok po reaktywacji sekcji seniorów, którzy powrócili na boisko po prawie 50-letniej przerwie w ligowej walce.

                              

Nowy sezon z nowym składem

 

.

U ubiegłym sezonie nasz zespół wywalczył awans zajmując drugie miejsce w trzeciej lidze. Zespół  trenera Jerzego Markiewicza w obecnym sezonie został znacznie wzmocniony, pozyskując grającego trenera asystenta  utytułowanego 200-krotnego prawoskrzydłowego, ostatnio grającego  w trzecim zespole ekstraklasy  ‘’Azoty’’  - Patryka  Kuchczyńskiego.

 

 

Ponadto z ‘’Azotów’’ dołączyli do nas zawodnicy  mający doświadczenia w ekstraklasie: lewoskrzydłowy  Maciej Sieczkowski, kołowy Łukasz  Popławski, bramkarz Adam Lubawy oraz  prawoskrzydłowy Sebastian Płaczkowski. Na lewej  połówce zagra pozyskany  z ‘’Uniewersytetu’’ Radom Karol Sikorski.

 

O sile ‘’Orląt’’ w dalszym ciągu decydować będą wychowankowie Piotr Samuś, Kacper Marzęda, Hubert Szpak, Sebastian Konewka, Kacper Chołuj, Patryk Figura. Ponadto w zespole zagrają  w kolejnym sezonie bramkarze : Kacper Kustra, Wojciech Powszedniak, Krzysztof Rugała, natomiast w polu : Piotr Sikora, Marek Mierzwiak, Jacek Stachowicz, Paweł Włodarczyk, Mikołaj Chmielnicki. Niestety kilku zawodników z różnych względów pożegnało się z drużyną. Wśród nich znaleźli się również nasi wychowankowie.

 

Przygotowania do sezonu trwają od sierpnia

 

Przygotowania do sezonu Orlęta rozpoczęły już na początku sierpnia, biorąc udział nie tylko w treningach ale także w sparingach. (zdj. Paweł Kącki)

 

Nasza drużyna wygrała turniej w Ostrołęce pokonując gospodarzy i  trzeci zespół ubiegłorocznych drugoligowych rozgrywek Dąbrowe Białostocką. Natomiast w pojedynku z innym bardzo mocnym drugoligowcem ‘’Wisłą’’ Sandomierz padł remis 30:30. Do rozegrania pozostał nam sparing z pierwszoligowcem z Radomia.

Bardzo dobrze w tych meczach wypadła większość pozyskanych zawodników, a pozostali potwierdzili swoją wysoką formę. Trzeba podkreślić bardzo dobrą atmosferę w drużynie oraz wysoką jakość zajęć treningowych zaproponowanych przez Patryka Kuchczyńskiego. Wszystko to napawa optymizmem przed pierwszym meczem.

 

Mieszanka rutyny z młodością w ocenie trenera Markiewicza powinna zaowocować awansem przynajmniej do grupy ośmiu najlepszych drużyn reprezentujących województwa: mazowieckie, łódzkie, lubelskie, podlaskie. Niewykluczona jest kolejna miła niespodzianka. (zdj. Paweł Kącki)

 

Zarząd klubu dziękuje za otrzymane wsparcie

 

Zarząd klubu dziękuje za udzielone wsparcie organizacyjne i finansowe władzom miasta z Burmistrz Zwolenia Bogusławą Jaworską na czele, władzom Starostwa, dyrekcji ZSR-T w Zwoleniu. Szczególne podziękowania kieruje pod adresem sponsorów klubu:  firmom   ‘’Lobo’’, ’’Metrol’’, ’’Traktor’’, Skład Kowalczyk, B.S.Zwoleń a także firmom p.Stępień, p Wziątka, p. Michalskiego, p Pisarczyka, jak również G.S. Zwoleń i firmie WIP.

 

Harmonogram rozgrywek

 

.

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.