Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 14463
W sumie: 34088

News

News zdjęcie id 708

XXIII Przegląd Dorobku Artystycznego Klubów Seniora Ziemi Radomskiej

09.07.2018

 

 

 

 

W niedzielę, 8 lipca w Sycynie odbył się XXIII Przegląd Dorobku Artystycznego Klubów Seniora Ziemi Radomskiej. W tym roku na przeglądzie zaprezentowało się  trzynaście zespołów z regionu radomskiego, nie zabrakło także satyrycznego przedstawienia „Poczekalnia ZOZ” w wykonaniu Sycyńskiego Kabaretu oraz  występu młodego pokolenia – zespołu „Sycyniaczki” działającego przy bibliotece w Sycynie.

 

 

Przegląd poprzedziły warsztaty wokalne „Cała sala śpiewa”, które poprowadzili: sopranistka Joanna Nawrot i Dariusz Stokowiec oraz recital Sylwii Zelek, laureatki Festiwalu Międzynarodowego im. Anny German.

 

 

Uczestnicy warsztatów ćwiczyli dykcję oraz różne techniki wokalne. Ponadto wspólnie zaśpiewali pieśń „Usta milczą, dusza śpiewa”, a także podjęli próbę wykonania w dwugłosie pieśni „Panie Janie”.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu rządowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ASOS. Projekt prowadzony jest przez Ligę Kobiet Polskich i Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód.

 

 

Sylwia Zelek podbiła serca publiczności piosenkami Anny German.

 

 

Inicjatorem recitalu był profesor Henryk Bednarczyk prezes Stowarzyszenia Oświatowego Sycyna.

 

 

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonała Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, która nie tylko przywitała przybyłych gości i uczestników przeglądu, ale również podziękowała profesorowi Henrykowi Bednarczykowi za szereg działań na rzecz Sycyny.

 

 

Część oficjalną przeglądu zakończyło wspólne odśpiewanie Roty, do którego zaproszono zarówno organizatorów wydarzenia, gości, jak i wszystkich uczestników. Burmistrz Jaworska podkreśliła, że bieżący rok jest rokiem wyjątkowym, poświęconym Ojczyźnie i drodze, którą musiała przejść by być wolna, dlatego też wydarzeniom realizowanym na przestrzeni roku towarzyszą akcenty patriotyczne.

 

 

W przeglądzie uczestniczyło trzynaście zespołów, które przyjechały do Sycyny ze Zwolenia, Kozienic, Garbatki-Letnisko, Magnuszewa, Pionek, Radomia, Warki, Czarnolasu oraz Augustowa.

 

 

Wśród występujących nie zabrakło również gospodarzy, którzy nie tylko zaprezentowali się w przeglądzie ale również zadbali o dobry humor obecnych, odgrywając satyryczną scenkę „Poczekalnia ZOZ”.

 

 

Na zakończenie wystąpił zespół dziecięcy „SYCYNIACZKI” działający przy Bibliotece w Sycynie.

 

 

Organizatorami XXIII Przeglądu Dorobku Artystycznego Klubów Seniora Ziemi Radomskiej byli: Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, Stowarzyszenie Dziedzictwo i Rozwój, Starosta Zwoleński Waldemar Urbański, Stowarzyszenie Oświatowe SYCYNA, Biblioteka w Sycynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Sycynie.

 

 

 

 

 

Zdjęcia MC, Adam Dziedzic

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.