Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12776
W sumie: 257436

News

News zdjęcie id 563

Za nami obchody 593. Rocznicy Narodzin Miasta Zwolenia oraz 10-lecia Zwoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku!

12.02.2018

 

 

 

593 lata temu – dokładnie 20 lutego 1425 roku Władysław Jagiełło przekazał Janowi Cielątce akt nadania praw miejskich Zwoleniowi. Każdego roku w lutym na pamiątkę tego wydarzenia odbywają się w naszym mieście wyjątkowe uroczystości, które w tym roku połączono nie tylko z inauguracją uroczystych Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości ale również z 10-leciem istnienia Zwoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 593. rocznica Narodzin Miasta była też okazją do wręczenia medali "Zasłużony dla Ziemi Zwoleńskiej". Medale w tym roku otrzymali: Barbara Biskupska oraz Robert Kukliński.

 

Tradycyjnie urodzinowe spotkanie rozpoczął hejnał Zwolenia zagrany przez sekcję trąbek Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia pod kierunkiem dyrygenta Piotra Bąbolewskiego.

 

Wszystkich przybyłych na uroczystości do Domu Kultury przywitała grupa artystyczna Zwoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która wykonała pięknego poloneza.

 

Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonała Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, która nie tylko powitała przybyłych do Domu Kultury licznie mieszkańców i gości, ale również mówiła o tym, jak Zwoleń z roku na rok staje się piękniejszy, a tym samym bardziej przyjazny mieszkańcom. 

 

Burmistrz Jaworska poinformowała także o trwającej modernizacji zabytkowego Kina Świt, która jest niewątpliwie pięknym prezentem dla naszego miasta.

Urodzinowe obchody były również okazją do wręczenia medali „Zasłużonych dla Ziemi Zwoleńskiej”, które przyznała specjalna komisja kapituły w składzie: Wacław Kuś, Teresa Kacperczyk-Baran, Paweł Sobieszek, Natalia Anna Wieczerzyńska i Jan Nowakowski.

 

Protokół z posiedzenia Kapituły odczytał sekretarz Gminy Zwoleń - Jan Nowakowski.

 

W tym roku medale "Zasłużony dla Ziemi Zwoleńskiej otrzymali: Barbara Biskupska oraz Robert Kukliński.

 

Wspaniałym prezentem dla Zwolenia jest też działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  O jego historii i działalności opowiadała prezes stowarzyszenia Barbara Biskupska.

 

Zwoleński Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymał od Marszałka Województwa Mazowieckiego medal Pro Masovia przyznawany za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego.

 

Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna Pacholczak oraz radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek wręczyli również Dyplomy Uznania od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

 

Dyplomami wyróżniono osoby zaangażowane w działalność i rozwój Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wśród wyróżnionych znalazła się również Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.

 

Pięknym prezentem urodzinowym dla naszego miasta był koncert zespołu Zwoleniaki Zwoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Życzenia kolejnych lat wspaniałej działalności, wszelkiego dobra oraz nieustającego rozwoju Uniwersytetowi życzyli zaproszeni goście. Wiele ciepłych słów Barbara Biskupska usłyszała od Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej, zastępcy Włodzimierza Kabusa, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pawła Sobieszka oraz jego zastępcy Grzegorza Molendowskiego.

 

Jak na jubileusz przystało nie zabrakło również tortu i chóralnego sto lat.

 

Obchody zakończyło otwarcie wystawy malarstwa i rękodzieła artystycznego Zwoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.