Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9326
W sumie: 56963

News

30.01.2018

11.02

Inauguracja Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę!

 

W niedzielę, 11 lutego w 593. Rocznicę Narodzin Miasta zainaugurowaliśmy Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji mieszkańcy wspólnie z przedstawicielami samorządów na czele z Burmistrz Zwolenia Bogusławą Jaworską oraz starostą zwoleńskim Waldemarem Urbańskim utworzyli z balonów biało-czerwoną flagę, która poszybowała do nieba.

 

Uroczystości na rynku poprowadził Zastępca Burmistrz Zwolenia Włodzimierz Kabus.

 

Wszystkich uczestników wydarzenia w patriotyczny nastrój wprowadził występujący na scenie zespół Sobótka z Czarnolasu. W jego wykonaniu mogliśmy usłyszeć najbardziej znane pieśni patriotyczne.

 

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości zainaugurowali: Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska – przewodnicząca komitetu oraz Starosta Zwoleński Waldemar Urbański – wiceprzewodniczący komitetu.

 

Burmistrz Jaworska zachęcała mieszkańców gminy do zaangażowania się w prace komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Docelowo komitet składać się ma ze 100 osób. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 marca. Bogusława Jaworska w swoim przemówieniu podkreśliła, że każdy z nas może mieć wpływ na to, jak będą wyglądały te wyjątkowe obchody w naszym mieście.

 

Uroczystości swoim występem ubogacili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, którzy zaprezentowali układ choreograficzny pt. „Barwy naszej Ojczyzny” z podkładem muzycznym  „Waltz in the Rain” Fryderyka Chopina.

 

Mieszkańcy wspólnie z przedstawicielami samorządów na czele z Burmistrz Zwolenia Bogusławą Jaworską oraz Starostą Zwoleńskim Waldemarem Urbańskim utworzyli ze 100 balonów biało-czerwoną flagę, która poszybowała do nieba. 

 

 

 

 

30.01

 

Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę został powołany w naszym mieście 30 stycznia 2018 roku zarządzeniem Burmistrz Zwolenia. Powodem powołania Komitetu jest nie tylko chęć przygotowania w Zwoleniu wyjątkowych obchodów, ale także przybliżenie mieszkańcom historii wydarzeń tamtych lat.

Pragniemy podkreślić, że obchody jubileuszu mają charakter otwarty. Ich intencją jest zaangażowanie w organizację tego święta jak największej ilości mieszkańców, dlatego też będziemy wdzięczni za wszelkie sugestie dotyczące wspólnego świętowania rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości.

Zachęcamy mieszkańców gminy do zaangażowania się w prace Komitetu. Komitet docelowo będzie składał się ze 100 osób. Zgłoszenia przyjmować będziemy do 30 marca (decyduje kolejność zgłoszeń).

Na bazie zebranych propozycji, oraz w wyniku prac Komitetu zostanie opracowany całoroczny program obchodów, który będzie realizowany w ciągu całego 2018 roku.

 

Na spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się w czwartek, 18 stycznia w sali narad Urzędu Miejskiego ustalono skład Komitetu oraz zaproponowano wydarzenia upamiętniające setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Wśród planowanych przedsięwzięć znalazły się między innymi: ekshumacja Grobu Zagończyka, wybudowanie kaplicy na nowym cmentarzu, cykliczne słuchanie pieśni patriotycznych na Placu Kochanowskiego, konkursy wiedzy historycznej, w tym konkurs wiedzy dla dorosłych „Droga do niepodległości naszej Ojczyzny”, biegi i marsze oraz karaoke pieśni patriotycznych na placu przy kościele z radomskim zespołem Oratorium.

Zadaniem Komitetu jest inicjowanie i promowanie działań związanych z obchodami, a także zachęcanie jak największej liczby mieszkańców do aktywnego udziału w organizowanych wydarzeniach. Obchody 100-lecia Odzyskania prze Polskę Niepodległości zainaugurujemy w Zwoleniu już 11 lutego podczas obchodów 593. rocznicy Narodzin Miasta. Uroczystości rozpoczniemy na Placu Kochanowskiego o godzinie 15.30 wypuszczeniem w powietrze białych i czerwonych balonów.

Zachęcamy mieszkańców do zapoznania się z zamieszczonymi poniżej tekstami pieśni patriotycznych, które będziemy wspólnie śpiewać podczas Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

ROTA

MY PIERWSZA BRYGADA

CZERWONE MAKI POD MONTE CASINO

PIECHOTA

BIAŁE RÓŻE

HEJ, HEJ UŁANI

WOJENKO, WOJENKO

WARSZAWIANKA 1831

DZIŚ DO CIEBIE PRZYJŚĆ NIE MOGĘ

O MÓJ ROZMARYNIE 

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Bogusława Jaworska</p>

Bogusława Jaworska

Przyjęcia interesantów:

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.