Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 13699
W sumie: 202523

News

News zdjęcie id 514

Moc atrakcji na XV Słodkich Mikołajkach!

05.12.2017

 

 

 

W sobotę, 2 grudnia już po raz 15. odbyły się w Zwoleniu Słodkie Mikołajki. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonały: Burmistrz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Iga Grzeszczyk oraz jej asystentka - obecna Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska. W programie Mikołajek tradycyjnie nie zabrakło konkursów z nagrodami, magicznych kul wystrzeliwanych z procy oraz występów artystycznych. Wszystkie dzieci otrzymały także słodkie upominki i drobne prezenty. Wydarzenie poprowadzili: - Święty Mikołaj Krzysztof Małek i Śnieżynka Ewa Bulzacka.

 

 

.

Słodkie Mikołajki są imprezą cykliczną, organizowaną od 2002 roku przez Dom Kultury w Zwoleniu. Oczywiście wszystko jest możliwe dzięki wielkiemu sercu sponsorów, których tym razem było 85. Impreza w tym roku zgromadziła w kinie ponad 400 najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Z pierwszymi niespodziankami dzieci spotykały się już przy wejściu, gdzie otrzymały bonusy upoważniający do odbioru słodkiej paczuszki oraz drobne prezenty.

 

Wszystkich przybyłych na XV Słodkie Mikołajki powitała dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu Anna Wieczerzyńska. 

 

Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonały: Burmistrz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Iga Grzeszczyk oraz jej asystentka - obecna Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.

 

Solistka Piotra Markowskiego Daria Wątorska oraz dzieci z Teatru Ewy Domiceli Michalskiej – Bulzackiej śpiewały w trakcie trwania Mikołajek piosenkę "Ding - Dong".

 

Sceneria była iście bajkowa. Na każdym kroku zarówno dzieciom, jak i dorosłym towarzyszył nie tylko Święty Mikołaj, ale również śnieżynki i pomocnicy mikołaja, którzy nie tylko rozdawali prezenty ale także strzelali kolorowymi konfetti i sypali śniegiem.  Uśmiechy z dziecięcych twarzyczek nie znikały do zakończenia imprezy. Nagrody spadały na dzieci „z nieba” w postaci kolorowych kul. Oczywiście kule wymieniane były na atrakcyjne nagrody.

 

Jako pierwsze rozlosowane zostały trzy nagrody główne: nagroda Burmistrz WOŚP Igi Grzeszczyk, Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej oraz dyrektor Domu Kultury Anny Wieczerzyńskiej. Każda z Pań wystrzeliła z procy w stronę publiczności po jednej szczęśliwej kuli.

 

Imprezę mikołajkową umiliło wiele występów, zarówno tanecznych, jak i wokalnych. Przed publicznością zaprezentowały się między innymi: dziewczyny z grupy Majoretek Młodzieżowej Orkiestry Dętej, dzieci z grupy rytmiczno-folklorystyczno, a także podopieczni Piotra Markowskiego, Michała Tęczy, Ewy Bulzackiej, Magdy Urbaś i Anety Adamiec.

 

W trakcie trwania Słodkich Mikołajek na scenie odbywały się też konkursy przygotowane przez Komendę Powiatową Policji w Zwoleniu oraz Forum Młodych Ludowców.

 

 

Na zakończenie XV Słodkich Mikołajek organizatorzy życzyli dzieciom wiele uśmiechu i wspaniałych prezentów. Tegoroczna impreza zakończyła się wspólnym odśpiewaniem  motywu Ding-Dong.

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Bogusława Jaworska</p>

Bogusława Jaworska

Przyjęcia interesantów:

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.