Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 10277
W sumie: 220457

News

News zdjęcie id 492

Drugi Zwoleński Bieg Niepodległości! Na starcie stanęło 200 biegaczy!

13.11.2017

 

 

 

W piątek, 10 listopada odbył się nad zalewem drugi Zwoleński Bieg Niepodległości. Na starcie stanęło 200 zawodników i zawodniczek, którzy pokonali symboliczny dystans 1918 metrów. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal. Przed biegiem uczestnicy wydarzenia spotkali się pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza, gdzie delegacje złożyły kwiaty. Głos pod pomnikiem zabrała Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska oraz historyk Cezary Imański.

Wydarzenie rozpoczęło się odśpiewaniem Hymnu Państwowego oraz złożeniem przez uczestników biegu symbolicznych wiązanek kwiatów.

 

Kwiaty pod pomnikiem złożyli również przedstawiciele samorządu gminnego z Burmistrz Zwolenia Bogusławą Jaworską na czele oraz samorządu powiatowego. 

 

Historyk Cezary Imański przypomniał najważniejsze wydarzenia, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz opowiedział o związkach spotu z historią.

 

Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska wyraziła wdzięczność pomysłodawcom przedsięwzięcia za zaangażowanie młodego pokolenia w udział w biegu. To właśnie dzięki takim inicjatywom kształtowane są właściwe postawy dzieci i młodzieży.

 

O godzinie 11 nad zalewem wystartował Drugi Zwoleński Bieg Niepodległości. Na starcie stanęło 200 zawodników i zawodniczek, którzy pokonali symboliczny dystans 1918 metrów.

 

W uroczystościach wzięli udział samorządowcy z gminy i powiatu: Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, zastępca Burmistrz Włodzimierz Kabus i wicestarosta Arkadiusz Sulima. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był prezes UMKS Orlęta Jerzy Markiewicz.

 

Wśród uczestników biegu byli uczniowie szkół z terenu gminy i powiatu oraz zawodnicy Stowarzyszenia "Zwoleń Biega". Każdy z nich otrzymał na mecie pamiątkowy medal.

 

Zwycięzcy Drugiego Zwoleńskiego Biegu.

 

 

Zwycięzcy biegu:

I miejsce Dawid Jaworski

II miejsce Dawid Pietruszka

III miejsce Marcin Bednarczyk

IV miejsce Daniel Suchecki

V Paweł Przepiórka

 

I miejsce Monika Groehl

II miejsce Maria Wielechowska

III miejsce Angelika Kapciak

 

Organizatorzy wyróżnili również najmłodszą uczestniczkę biegu – uczennicę Publicznej Szkoły Podstawowej w Baryczy oraz Mateusza Maciejczyka – ucznia klasy III gimnazjalnej Publicznej Szkoły Podstawowej w Paciorkowej Woli z oddziałami w Strykowicach Górnych, który całą trasę biegu przebiegł z flagą narodową. Uczniowie dyplomy i nagrody odebrali z rąk Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej w poniedziałek, 13 listopada.

 


Drugi Zwoleński Bieg Niepodległości zakończyło wspólne zdjęcie wszystkich uczestników.

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Bogusława Jaworska</p>

Bogusława Jaworska

Przyjęcia interesantów:

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.