Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4767
W sumie: 210074

News

News zdjęcie id 469

Nosisz odblaski, dla Ciebie oklaski! W Publicznej Szkole Podstawowej w Zwoleniu podsumowano akcję Bezpieczna droga do szkoły!

24.10.2017

 

 

 

W poniedziałek, 23 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły podsumowano cykliczną akcję "Bezpieczna droga do szkoły". Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Nosisz odblaski! Dla Ciebie oklaski.” Celem akcji było utrwalenie przepisów ruchu drogowego, promowanie noszenia odblasków oraz kształcenie bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym.

 

Na uroczystym podsumowaniu obecni byli między innymi: Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, Dariusz Piątek – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu oraz Zastępca Burmistrz Zwolenia Włodzimierz Kabus.

 


Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej przez cały wrzesień i październik aktywnie uczestniczyli w wielu konkursach. Organizatorzy zadbali, by były one skierowane do wszystkich grup wiekowych. Dzieci wykonując prace wykazały się nie tylko umiejętnościami ale i wiedzą dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, noszenia odblasków, znajomością numerów alarmowych, czy pierwszej pomocy.

Uczniowie wszystkich klas, w tym również przedszkolaki i uczniowie oddziału specjalnego wzięli udział w szeregu akcji, w ramach których spotykali się z policjantami i strażakami, uczestniczyli w plenerowych lekcjach bezpieczeństwa oraz  brali udział w akcjach "EDWARD" „Bezpieczny pierwszoklasista” i "Jabłko czy cytryna". W szkole zorganizowano także wiele konkursów plastycznych, literackich i fotograficznych, w które zaangażowano też rodziców. Pierwszoklasiści po raz IX przystąpili do programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

 Na konkursy plastyczne wpłynęło ponad 80 prac.

 

Laureaci konkursów zostali nagrodzeni na uroczystym podsumowaniu tegorocznej akcji. Na zdjęciu (dzieci i rodzice) laureaci konkursu literackiego.

 

 

Dariusz Piątek – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu apelował do rodziców o to, by przestrzegali przepisów i zasad dotyczących bezpieczeństwa. Zwrócił ich uwagę, na to, że to właśnie oni odpowiadają za bezpieczeństwo dzieci i ich pierwszą edukację. 

 

Uczniowie klas pierwszych otrzymali z rąk Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej, Dariusza Piątka – dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu i Elżbiety Wargackiej dyrektor szkoły,  elementy odblaskowe.

 

 

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali scenki sytuacyjne o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 

Przed publicznością wystąpiły też grupy taneczne.

 

Organizatorkami akcji "Bezpieczna droga do szkoły" były Ewa Borowiecka, Agata Dmuchowska, Wioletta Korzeniewska, Anna Plewicka, Urszula Polak, Urszula Pomarańska, Bożena Tatak, Edyta Malinowska i Arkadiusz Figura.

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.