Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3690
W sumie: 208997

News

News zdjęcie id 468

Ludowe śpiewanie, gawędy i poezja. Tak wyglądała 34. Biesiada Gawędziarzy, Poetów i Śpiewaków Ludowych w zwoleńskim Domu Kultury!

24.10.2017

 

 

 

W niedzielę, 22 października w Domu Kultury w Zwoleniu odbyła się 34. Biesiada Gawędziarzy, Poetów i Śpiewaków Ludowych. Przed licznie przybyłymi gośćmi oraz jury zaprezentowało się 79 wykonawców z regionu radomskiego. Wśród nich zaprezentowało swoje umiejętności 69 śpiewaków, w tym 15 dzieci, 3 gawędziarzy, 4 muzyków oraz 3 poetów. Organizatorzy zadbali nie tylko o pokarm dla duszy, ale również dla ciała. Biesiada tradycyjnie odbyła się przy suto zastawionych potrawami regionalnymi stołach. Otwarcia tegorocznej edycji dokonała Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska. 

 

Oficjalnego otwarcia 34. Biesiady Gawędziarzy, Poetów i Śpiewaków Ludowych dokonała Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.

 

Wydarzenie poprowadziła Joanna Tęcza.

 

Niedzielne prezentacje oceniane były przez profesjonalne jury, w którym zasiadali regionaliści i znawcy kultury Powiśla: Adolf Krzemiński – przewodniczący, Grażyna Wieczerzyńska i  Marian Popis. Z inicjatywy przewodniczącego wszyscy uczestnicy wydarzenia minutą ciszy uczcili pamięć, tych którzy przez lata występowali w Zwoleniu na biesiadzie. 

 

 

Tegoroczną imprezę uświetnił koncert Kapeli ze Wsi Warszawa, którzy do wspólnego grania zaprosili rodzimą Kapelę Zdzisława Kwapińskiego.

 

 

Adolf Krzemiński ogłaszając wyniki zwrócił uwagę na wysoki poziom wykonawców, którzy przygotowali zróżnicowany repertuar. Podkreślił, że Biesiada Gawędziarzy, Poetów i Śpiewaków Ludowych jest wydarzeniem unikatowym, które nie tylko kultywuje nasze polskie tradycje narodowe, ale przede wszystkim broni je przed zapomnieniem.

 

Ciekawostką jest to, że nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy.  Nie byłoby to jednak możliwe bez wsparcia sponsorów. W tym roku biesiadę wsparli: Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Starosta Zwoleński, Zbigniew Kuźmiuk Poseł do Europarlamentu, Forum Młodych Ludowców, Stowarzyszenie Grupa Literacka Łuczywo, Muzeum Wsi Radomskiej oraz Dom Kultury w Zwoleniu.

 

Nagrodę ufundowaną przez Burmistrz Zwolenia Bogusławę Jaworską otrzymali: Ewa Bugała, Henryk Chęciński, Teresa Chruściel i Barbara Czyż.

 

Jednym ze sponsorów 34. Biesiady było Forum Młodych Ludowców, które nagrodziło Irenę Goździkowską i Annę Kuc.

 

Przewodniczący jury Adolf Krzemiński podziękował zarówno sponsorom, jak i organizatorom przedsięwzięcia.

 

 

Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska i Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek podziękowali wszystkim uczestnikom wydarzenia. Wyrazili, także wielką radość z faktu, że z roku na rok w biesiadzie występuje więcej dzieci. 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.