Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 17039
W sumie: 269676

News

News zdjęcie id 417

II Jarmark kultury za nami! W tym roku przyświecał mu szczytny cel!

14.08.2017

 

 

 

W niedzielę, 13 sierpnia w zwoleńskim parku Dom Kultury wspólnie z Grupą Kobiet Kreatywnych zorganizował II Jarmark Kultury. Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska. W tym roku wydarzeniu przyświecał szczytny cel. Organizatorzy wspólnie z fundacją Follow Me zbierali pieniądze na zakup wózka elektrycznego dla Karoliny Bednarczyk.

 

W trakcie trwania jarmarku można było wspomóc Karolinę Bednarczyk. Wolontariuszki fundacji Follow Me zbierały do puszek pieniążki na nowy wózek elektryczny.

 

 

Mimo padającego deszczu w parku miejskim pojawiło się wiele osób. Organizatorzy zadbali zarówno o dzieci, jak i o dorosłych, dla których przygotowanych było wiele atrakcji. W parku swoje stoisko pełne pysznych smakołyków miał Zespół Piątkowy Stok.

 Zespół Piątkowy Stok zapraszał uczestników jarmarku na pyszne smakołyki.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyło się Ciuchowisko, gdzie można było zakupić ubrania za niewielkie pieniądze. Na Jarmarku można było nie tylko sprzedawać ciuchy, ale również książki, zabawki i starocie. Chętni mogli tez nabyć wyroby rękodzielnicze, mydła i pyszny, zdrowy miód.

 

Nauka chodzenia na szczudłach cieszyła się powodzeniem nie tylko dzieci. Odważnych nie brakowało także wśród dorosłych.

 

Z myślą o dzieciach zorganizowane zostały zabawy sportowe, zajęcia plastyczne oraz zabawy z animatorkami z Krainy Zabaw –Fantazja. Do atrakcji niewątpliwie należały też: projekcje bajek i filmów w kinie Świt, jazda na kucyku, gra na ciekawych instrumentach, nauka chodzenia na szczudłach czy też jazda na dużej hulajnodze. 

 

Organizatorzy do wspólnej zabawy zaprosili też miłośników tańca. Specjalnie dla nich zorganizowany został przyśpieszony kurs tańca latynoskiego.

 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Wakacyjnie, odblaskowo, widocznie, bezpiecznie na drodze”. Pomysłodawcą konkursu było Forum Młodych Ludowców, którzy do wspólnej zabawy zaprosili ponad 20 uczestników, którzy rywalizowali między sobą w dwóch konkurencjach – teoretycznej opartej na znajomości znaków drogowych i praktycznej – jazda na rowerze. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a najlepsi kaski, kamerki sportowe i liczniki rowerowe. Sponsorem nagród był WORD Radom. 

 

W konkursie zorganizowanym przez Forum Młodych Ludowców zwyciężyli: Julian Widłak, Ania Czerwińska, Julita Bzdzikot, Olaf Chmielnicki, Michał i Mateusz Figura, Natalia Kustra, Krzysztof Sałbut i Wojtek Sałbut.

 

Tuż po godzinie 20.00 na scenie pojawił się DJ Piotr Stępień, który rozgrzał i rozbawił zwoleńską publiczność. Gwiazdą wieczoru był zespół Imperium.  

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.