Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 17026
W sumie: 269663

News

News zdjęcie id 318

Siódma Niedziela na Staropuławskiej

08.05.2017

 

 

 

 

Mieszkańcy Zwolenia po raz siódmy spotkali się na Staropuławskiej. W niedzielę 7 maja mimo niesprzyjającej pogody najstarsza ulica w Zwoleniu ponownie tętniła życiem. Wszystko za sprawą licznie przybyłych artystów ludowych, kapel i mieszkańców.

 

 

Uliczny happening rozpoczął się występem Grupy Dziecięcej Folklorystyczno-Rytmicznej działającej w miejscowym Domu Kultury.

 

Zaproszonych gości oraz mieszkańców powitała Anna Wieczerzyńska, dyrektor zwoleńskiego Domu Kultury, który był organizatorem przedsięwzięcia. „Niedzielę na Staropuławskiej” poprowadzili tradycyjnie: Joanna i Michał Tęcza.

 

Oficjalnego otwarcia siódmej Niedzieli na Staropuławskiej dokonała Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, życząc wszystkim obecnym dobrej zabawy, która pozwoli oderwać się od obowiązków dnia codziennego.

 

 

Mieszkańców do wspólnej zabawy zachęcały przybyli licznie artyści. W tym roku przed zwoleńską publicznością zaprezentowało się piętnaście zespołów, wśród których znaleźli się przedstawiciele nie tylko powiatu zwoleńskiego ale również zespoły z Pionek, Radomia i Kozienic. Na Staropuławskiej zagrały także kapele: Marka i Stanisława Winiarka oraz Zdzisława Kwapińskiego. 

 

 

Zespół Piątkowy Stok jako jeden z pierwszych wystąpił przed zwoleńską publicznością.

 

Publiczność miała również okazję obejrzeć występy młodszego pokolenia. Swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z Grupy Dziecięco-Folklorystycznej i Grupy muzycznej. Obie formacje działają w miejscowym domu kultury.  

 

Na ulicy rozstawiono także barwne kramy, które w większości uginały się od regionalnych przysmaków i  domowych wypieków. Wśród stoisk znalazły się również stoiska Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, która przygotowała dla najmłodszych wiele atrakcji oraz stoisko obsługiwane przez Grupę Kobiet Kreatywnych.

 

Panie i panowie działający w grupie Kobiet Kreatywnych przyciągali uwagę przybyłych barwnymi strojami.

 

Wśród gości tegorocznego happeningu nie zabrakło przedstawicieli władz miejskich i powiatowych. Obecni byli: Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, Zastępca Burmistrz Zwolenia Włodzimierz Kabus, wicestarosta Arkadiusz Sulima oraz sekretarz powiatu Edyta Sulima. Swoją obecnością uroczystość uświetnili także regionaliści i znawcy kultury, silnie związani z Ziemią Zwoleńską – Adolf Krzemiński i Marian Popis.

Po trzech godzinach wspólnej zabawy, śpiewów i degustacji regionalnych przysmaków uczestnicy siódmej „Niedzieli na Staropuławskiej” przemaszerowali ulicami miasta do ogrodów Domu Kultury i biblioteki w Zwoleniu, gdzie do późnych godzin nocnych przy muzyce i ognisku trwała wspaniała zabawa. 

 

 

 

MC

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.