Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 14004
W sumie: 14004

News

News zdjęcie id 1292

Znamy laureatów „Zwoleńskiego Festiwalu Słowa”

19.05.2020

 

 

 

W dniach 16-18 maja po raz pierwszy odbył się konkurs pod nazwą „Zwoleński Festiwal Słowa” o pióro Jana Kochanowskiego. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima. Konkurs, ze względu na panującą sytuację epidemiczną w kraju miał nietypową, bo zdalną formę. Chętnych jednak nie brakowało, a ilość uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Był to pierwszy festiwal słowa w Zwoleniu. Odbył się w wyjątkowych okolicznościach, bo online. – Na pomysł zorganizowania konkursu recytatorskiego online pod nazwą „Zwoleński Festiwal Słowa” o pióro Jana Kochanowskiego wpadł bardzo kreatywny instruktor teatru naszej placówki, Bartosz Pietrzyk, aktor sceny polskiej. Bartosz przy wsparciu pracowników Domu Kultury, Anety Adamiec, Jakuba Długołęckiego i Tomasza Chowiery wspaniale koordynował projekt. Zainteresowanie konkursem zdecydowanie przekroczyło nasze oczekiwania, zgłosiło się mnóstwo uczestników. Już myślimy o tym, aby festiwal w takiej formie realizować w przyszłości, wtedy gdy nie będzie pandemii – powiedziała Anna Wieczerzyńska, dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu.

 

Prezentacje on-line i ocena zdalna

Konkurs miał charakter przeglądu recytatorskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do prezentacji chętni mogli zgłosić jeden wiersz lub fragment prozy. Nagranie z pokazem własnych umiejętności recytatorskich należało wysłać na adres mailowy Domu Kultury w Zwoleniu.

Wykonawców oceniało jury w składzie: Ewa Bulzacka – instruktor kultury, słowa i teatru Domu Kultury w Zwoleniu, Agnieszka Bielecka – aktorka teatralna związana z Krakowskim Teatrem Kultureska, Sebastian Dudzik – wokalista, dyrygent, nauczyciel śpiewu, założyciel i dyrektor artystyczny szkoły Warsaw Stage Academy.

Jury oceniając uczestników zwracało szczególną uwagę na odpowiedni dobór tekstu do możliwości recytatora, interpretację i kulturę słowa, dykcję i emisję głosu, a także ogólny wyraz artystyczny.

 

Znamy zwycięzców

 

Wyniki zostały ogłoszone podczas transmisji on-line, która odbyła się 18 maja na fanpage’u Domu Kultury w Zwoleniu. W uroczystym przedstawieniu laureatów wziął udział burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

 

– Pierwszy „Zwoleński Festiwal Słowa” został bardzo pozytywnie odebrany przez mieszkańców gminy Zwoleń. Zgłosiło się aż 31 recytatorów. Prezentacje były wspaniałe. Gratuluję laureatom i dziękuję jury za wytężoną pracę. Dziękuję również dyrektor Domu Kultury Annie Wieczerzyńskiej, za podjęcie wyzwania w tak trudnym czasie epidemii i przeprowadzenie festiwalu. Szczególnie gorąco dziękuję Bartoszowi Pietrzykowi za pomysł i realizację – mówił burmistrz Arkadiusz Sulima.

Po intensywnych, zdalnych naradach jury wyłoniło laureatów. W kategorii przedszkolaków zwyciężył Hubert Fijałkowski. Drugie miejsce zdobyła Maja Kalbarczyk, a trzecie Maja Bożęcka. W kategorii klas I-III szkół podstawowych najlepszy okazał się Szymon Wilk. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Winiarska, a na trzecim Nikola Molenda. W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych najlepiej zaprezentowała się Antonina Muniak. Drugie miejsce przypadło Lenie Dąbrowskiej, a trzecie Mai Sokołowskiej. W kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych wygrała Zuzanna Sałek. Drugie miejsce zajęła Anna Gniatkowska, a trzecie Kacper Mućko. W kategorii szkół ponadpodstawowych i dorosłych najwyższe miejsce podium zdobyła Małgorzata Grabara, drugie Julia Pęksyk, a trzecie Katarzyna Makuch. Nagrodę grand prix konkursu uzyskała Urszula Adamiec - artystka, która zdobyła najwyższą liczbę punktów.

Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Laureaci zaś nagrody i statuetki w kształcie pióra, ufundowane przez burmistrza Zwolenia, Dom Kultury w Zwoleniu oraz Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.