Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2577
W sumie: 293591

News

News zdjęcie id 1243

Dzień Sołtysa 2020 pod znakiem ważnych rozmów

18.03.2020

 

 

 

Jeszcze przed ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Urzędzie Miasta w Zwoleniu odbyło się uroczyste spotkanie z sołtysami z terenu gminy Zwoleń. Były życzenia, tort, ale też ważne rozmowy dotyczące wysokości opłat za wywóz i utylizację śmieci oraz informacje o środkach zapobiegawczych w sprawie zbliżającej się wówczas do Polski epidemii koronawirusa.

 

Podziękowania i życzenia

 

Zebranych sołtysów powitał burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima. W imieniu całego samorządu oraz radnych gminy Zwoleń podziękował im i złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Sołtysa, a obecnym na sali paniom również z okazji minionego Dnia Kobiet.

 

– To sołtysi są opiekunami i gospodarzami wsi. To oni są najbliżej mieszkańców i najlepiej znają ich potrzeby. Bez ich zaangażowania i ogromu pracy jaką wykonują na rzecz lokalnej społeczności nie byłby możliwy tak szybki rozwój wsi, które wciąż pięknieją i stają się bardziej przyjazne dla mieszkańców. Dziękuję za to wszystkim sołtysom, życzę im dalszej dobrej współpracy i porozumienia zarówno z mieszkańcami, jak i samorządem gminy Zwoleń, satysfakcji z prowadzonej działalności oraz wytrwałości w realizacji planów i zamierzeń na rzecz naszych małych ojczyzn. Wszystkim paniom życzę natomiast pogody ducha i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym – mówił burmistrz Arkadiusz Sulima.

 

Sołtysom upominki z okazji Dnia Sołtysa wręczał Burmistrz Zwolenia Arakdiusz Sulima. Na zdjęciu najstarszy z sołtysów - sołtys sołectwa Ługi.

 

 

Jak też przystało na taką uroczystość, nie mogło zabraknąć tradycyjnego tortu.

 

Ważne rozmowy

 

Spotkanie było doskonałą okazją do omówienia ważnych dla mieszkańców spraw. Burmistrz Arkadiusz Sulima zdał sprawozdanie z działalności Rady Miejskiej i omówił podjęte uchwały. Poruszył także temat wysokości opłat za wywóz i utylizację śmieci. Wyjaśnił szczegółowo, jakie czynniki składają się na podniesienie stawek i dlaczego nie dało się ich uniknąć.

Jednym z najważniejszych tematów, które zostały poruszone podczas spotkania z sołtysami, było omówienie środków zapobiegawczych chroniących przed zarażeniem koronawirusem. – Przekazaliśmy sołtysom wytyczne, jak postępować w okresie wzmożonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, jak ich unikać i co należy robić w przypadku podejrzenia u siebie lub bliskich osób zarażenia. Zwróciliśmy tez uwagę na apele i komunikaty wystosowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Zdrowia. Poprosiliśmy również o zwracanie uwagi mieszkańców na to, aby stosowali się do nich – powiedział burmistrz Arkadiusz Sulima.

Podczas zebrania głos zabrał także Piotr Wajs, kierownik referatu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu. Omówił kształt tegorocznych Funduszy Sołeckich, w ramach których będą prowadzone wybrane przez mieszkańców inwestycje. Natomiast Andrzej Skorek, kierownik referatu Utrzymania Dróg i Zieleni Miejskiej przybliżył tegoroczne plany remontów dróg na terenie określonych sołectw.

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.