Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18055
W sumie: 270692

News

News zdjęcie id 1188

Prezydent RP Andrzeja Duda z wizytą w Zwoleniu

21.01.2020

 

 

 

17 stycznia, na zaproszenie burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy, do miasta Zwoleń zawitał prezydent RP Andrzej Duda. Oprócz oficjalnych przemówień były także wspólne zdjęcia i rozmowy z samorządowcami oraz mieszkańcami, ale też publiczna, bardzo ważna dla miasta deklaracja ze strony głowy państwa.

 

Prezydencka wizyta na ziemi zwoleńskiej rozpoczęła się od złożenia przez Prezydenta Andrzeja Dudę wiązanki kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Niezłomnych na miejscowym cmentarzu. Tam głowę państwa oficjalnie powitał burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

 

Następnie kolumna prezydencka przemieściła się do Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu, gdzie na Andrzeja Dudę czekał z powitaniem starosta zwoleński Stefan Bernaciak. Jeszcze przed spotkaniem z mieszkańcami prezydent miał okazję porozmawiać z samorządowcami gminy Zwoleń i powiatu zwoleńskiego. – Była to doskonała okazja do tego, aby zapoznać prezydenta Andrzeja Dudę z naszymi lokalnymi problemami i potrzebami mieszkańców – podkreślił burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

 

Podczas spotkania prezydent wpisał się do pamiątkowych kronik szkoły i gminy Zwoleń.

 

Otrzymał też podarunki. Starosta zwoleński Stefan Bernaciak i burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima przekazali album o Zwoleniu i statuetkę Jana Kochanowskiego oraz kosz pieczywa przygotowany przez Piekarnię Głód z Kazanowa.

 

Prezydent przekazał swoje podarunki na ręce samorządowców gminy i powiatu.

 

Jest prośba burmistrza….

Kolejną częścią prezydenckiej wizyty było spotkanie głowy państwa z mieszkańcami powiatu zwoleńskiego.

 

Na hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu powitali prezydenta Andrzeja Dudę wiązanką kwiatów.

 

Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” głos zabrał burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima. Na wstępie podziękował Prezydentowi RP za to, że przyjął jego zaproszenie i odwiedził ziemię zwoleńską.

 

– Dla nas wszystkich jest to wyjątkowe wydarzenie, kiedy głowa państwa zaszczyca nas swoją obecnością. Bardzo cieszę się, że mogę osobiście przybliżyć panu prezydentowi historię naszego miasta. A Zwoleń to małe miasto o wielkich tradycjach – mówił burmistrz Arkadiusz Sulima i pokrótce przypomniał najważniejsze wydarzenia w dziejach Zwolenia. Podkreślił też, że to właśnie tu urodził się i swoje dzieła tworzył wielki poeta Jan Kochanowski. – Zwoleń to miasto, które ciągle się rozwija i ma coraz więcej do zaoferowania swoim mieszkańcom. Zwoleń to także miasto, które pielęgnuje kulturę i lokalne tradycje, ale dba też o sport. Jesteśmy dumni z drugoligowej drużyny Enea Orlęta Zwoleń, która dostarcza nam wielu emocji podczas swoich meczy. Ale posiadamy również Miejski Klub Sportowy Zwolenianka Zwoleń z wielkimi tradycjami. Za niespełna dwa lata, w 2023 roku będzie on obchodził stulecie swojego istnienia. Marzy nam się Panie Prezydencie, abyśmy mogli ufundować nowy obiekt, czyli stadion z odpowiednim zapleczem technicznym. Jesteśmy gotowi do realizacji tego projektu i będziemy starali się o stosowne dofinansowanie. Zwoleń jest małym miastem, ale o wielkich ambicjach. Czynimy starania, aby korzystać ze wszelkich środków zewnętrznych, zarówno rządowych, jak i unijnych. Robimy to po to, aby naszym mieszkańcom żyło się lepiej – podkreślał burmistrz Arkadiusz Sulima. Na zakończenie dodał, że „Zwoleń to mała ojczyzna ludzi o wielkich sercach”.

 

. i odpowiedź prezydenta

 

Następnie głos zabrał prezydent Andrzej Duda. Swoje przemówienie rozpoczął od podziękowania za bardzo ciepłe powitanie na ziemi zwoleńskiej.

 

– Dziękuję za przedstawienie Zwolenia, jako jednego z najstarszych polskich miast. Wśród wszystkich śladów osadnictwa odnalezionych w Polsce, te które znaleziono na ziemi zwoleńskiej należą do najstarszych. Ale co najważniejsze, tu mieszkają Polacy i tutaj jest Polska – powiedział prezydent Andrzej Duda i przypomniał historię rozwoju miasta Zwoleń, ale też czas zaborów i powstań, kiedy to zwoleniacy walczyli o Polskę. – Za kilka lat Zwoleń będzie obchodził swój wielki jubileusz, 600-lecie istnienia miasta. Bardzo chciałbym, żeby te wszystkie ważne inwestycje, które są planowane udało się do tego czasu zrealizować. Wiem już, że marzeniem jest miejski stadion Zwolenianki. Jest tu z nami pan minister Marek Suski, z którym rozmawialiśmy przed chwilą na ten temat i mogę powiedzieć, że możecie państwo liczyć na moje wsparcie w tym zakresie. Poproszę nowo powołaną panią mister sportu, aby zwróciła uwagę na sprawę państwa miasta, dlatego że Zwoleń, choćby przez swoją historię zasłużył sobie na to, aby być dostrzeżonym – dodał prezydent Andrzej Duda.

 

Owocna wizyta

Po części oficjalnej prezydent Andrzej Duda podszedł do zgromadzonych mieszkańców powiatu zwoleńskiego, aby się z nimi przywitać, porozmawiać, a także zrobić wspólne zdjęcia.

– To była bardzo owocna wizyta. Mieliśmy niepowtarzalną okazję do tego, aby zaprezentować nasze miasto, opowiedzieć jego historię, a także omówić jego teraźniejszą sytuację z głową państwa. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że z ust prezydenta padła publiczna deklaracja wsparcia zaplanowanej i ważnej dla lokalnej społeczności inwestycji – podsumował burmistrz Arkadiusz Sulima.

 

 

Zachęcamy wszystkich tych, którzy nie uczestniczyli w wydarzeniu do obejrzenia wystąpienia burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy oraz Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

.

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.