Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 19656
W sumie: 290572

News

News zdjęcie id 1155

Andrzejkowy Konkurs Tańca o Puchar Burmistrza Zwolenia. Było 360 tancerzy!

02.12.2019

 

 

 

Street Dance, balet, taniec nowoczesny, prawdziwe taneczne show i przepiękne prezentacje w piórach, cekinach i frędzlach – to wszystko można było zobaczyć podczas pierwszego w historii Andrzejkowego Konkursu Tańca o Puchar Burmistrza Zwolenia. Na scenie Kina Świt stanęli reprezentanci Radomia, Puław, Kozienic, Lipska, Skaryszewa oraz Zwolenia, w sumie aż 360 najlepszych tancerzy. Było żywiołowo, widowiskowo i emocjonująco.

 

Konkurs tańca po raz pierwszy

Organizatorem konkursu był Dom Kultury w Zwoleniu przy wsparciu burmistrza Zwolenia oraz Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Zwoleniu, a pomysłodawczynią wydarzenia instruktorka Domu Kultury w Zwoleniu Aneta Adamiec. – Jestem instruktorem tańca i wraz ze swoimi grupami tanecznymi bierzemy udział w różnych konkursach, które są organizowane w innych miastach. W Zwoleniu brakowało takiego wydarzenia, a już od dłuższego czasu marzyłam, aby je zorganizować i tym samym integrować środowisko taneczne. Przy wsparciu wielu osób, w tym burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy i dyrektor Domu Kultury Anny Wieczerzyńskiej, udało się to marzenie zrealizować i stworzyć, jak się okazało, duży konkurs taneczny, który spotkał się z bardzo miłym przyjęciem – powiedziała instruktorka Aneta Adamiec.

 

W sali kinowej prawdziwe tłumy!

 

.

Frekwencja konkursu przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, którzy byli jednak bardzo dobrze przygotowani do przyjęcia takiej ilości gości. - Dom Kultury w Zwoleniu jest organizatorem wielu wydarzeń o dużym zasięgu, ale po raz pierwszy przewodniczyliśmy przeglądowi tanecznemu. Odkąd mamy Kino Świt, czyli wielofunkcyjną salę, możemy sobie pozwolić na rozwinięcie skrzydeł i organizację wydarzeń różnego formatu. Aczkolwiek dzisiejsze przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Liczba uczestników, plus ich opiekunowie, rodzice i widzowie - w tej sali takich tłumów jeszcze nie było i jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu – mówiła dyrektor Anna Wieczerzyńska.

 

Jury klasy międzynarodowej

 

.

W konkursie wzięło udział 25 zespołów, w sumie 360 osób. Uczestnicy zaprezentowali się w siedmiu kategoriach i różnych formach tanecznych. Występy oceniało jury w bardzo profesjonalnym składzie. W fotelu jurorskim zasiadła Lidia Żuchowska – choreograf, trener wielokrotnych mistrzów Polski, finalistów mistrzostw Europy i Świata, sędzia międzynarodowy. Prezentacje punktował także Grzegorz Mączka – wieloletni instruktor tańca towarzyskiego, współczesnego i Zumby Lubelskiego Centrum Inicjatyw Tanecznych. Wśród członków jury była również Klaudia Sokół – tancerka grupy tanecznej „Radomka dorisdancecrew”, specjalizująca się w tańcu nowoczesnym w połączeniu z Latino.

- Poziom konkursowych prezentacji był bardzo wyrównany i w niektórych kategoriach mieliśmy ogromny problem z wyborem najlepszych. Dlatego przyznaliśmy dużo miejsc ex aequo. Pomiędzy nami trwała wojna na argumenty, kto ma stanąć na najwyższym miejscu podium. Nie było to łatwe zadanie, obrady były burzliwe, ale myślę, że oceniliśmy sprawiedliwie i wybraliśmy godnych zwycięzców. Choć trzeba podkreślić, że dzisiejszego dnia wszyscy są wygrani. Niezależnie od tego, które miejsce zespół zdobył, najważniejsze jest pielęgnowanie pasji i robienie czegoś, co rozwija – zgodnie stwierdzili członkowie jury.

 

Każdy z tancerzy nagrodzony

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo do każdego zespołu powędrowała statuetka zgodnie z przyznanym przez jury miejscem. Jednak najważniejszą nagrodą tego dnia był Puchar Burmistrza Zwolenia. - Jestem bardzo mile zaskoczony taką ilością uczestników, bo przyjechało do nas blisko czterysta osób, 25 zespołów. Bardzo cieszy mnie fakt, że społeczność całego subregionu radomskiego tak aktywnie ćwiczy, tańczy, a do tego pięknie wygląda. Dzieci przygotowały się wspaniale, jestem pod wielkim wrażeniem. Na szczęście nie zasiadam w jury, bo miałbym bardzo trudny orzech do zgryzienia, ponieważ poziom wyszkolenia uczestników był bardzo wysoki. Wrażenia po obejrzeniu prezentacji tanecznych były dla mnie, jako widza, bardzo pozytywne – powiedział burmistrz Arkadiusz Sulima.

 

Grand Prix konkursu, czyli Puchar Burmistrza Zwolenia zdobył Zespół Baletowy Etiuda I z Puław za taniec „Charleston”.

 

– Jesteśmy bardzo zadowolone i zaskoczone, ponieważ poziom konkursu był bardzo wysoki i konkurencja duża. Nagroda z pewnością da nam ogromną motywacje do tego, żeby za rok znowu tu przyjechać i zawalczyć o puchar. Bardzo miło jest zostać docenionym. Fajnie, że otrzymałyśmy taki piękny dowód tego, że to, co nas pasjonuje, robimy dobrze – stwierdziły tancerki Zespołu Etiuda I.

 

Nagrodę dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu otrzymał Zespół Excellent Kids w choreografii „Ptaki wspomnień”.

 

Zwoleńscy tancerze także na podium!

Wśród laureatów konkursu znaleźli się także zwoleńscy tancerze. W kategorii „Street dance” klas IV-VI najwyższe miejsce podium wywalczył Zespół Taneczny Janet ze Zwolenia. W kategorii „Inne formy” klas I-III zwyciężył Zespół Taneczny Janet Kids ze Zwolenia. Pierwsze miejsce zdobył także Zespół Taneczny Flow ze Zwolenia w kategorii „Inne formy” klas VII, VIII i szkół ponadpodstawowych.

W pozostałych kategoriach zwyciężyli: Zespół Tańca Excellent Junior z Radomia, Zespół Tańca Excellent z Radomia, Zespół Baletowy Etiuda II z Puław oraz Zespół Dynamit z Kozienic.

Słów uznania dla organizatorów za wzorowe przeprowadzenie konkursu nie szczędzili zarówno jurorzy, jak i burmistrz Zwolenia. – Gratuluję organizatorom, dyrektor Domu Kultury i pracownikom. Był to pierwszy konkurs zorganizowany w Zwoleniu i odbył się na naprawdę dobrym poziomie. Było bardzo miło, sympatycznie i profesjonalnie – powiedziała jurorka Lidia Żuchowska.

- Serdeczne podziękowania należą się naszemu Domowi Kultury z dyrektor Anną Wieczerzyńską na czele za zorganizowanie tak spektakularnego widowiska. Dziękuję również pomysłodawczyni wydarzenia, instruktorce Anecie Adamiec – podsumował burmistrz Arkadiusz Sulima.

 

 

 

 


 


 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.