Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2563
W sumie: 293577

News

News zdjęcie id 1149

„Ślubuję dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły” – uroczyste pasowanie na ucznia w zwoleńskiej szkole podstawowej

25.11.2019

 

 

 

22 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Po złożeniu słów przysięgi przez wstępujących na ścieżkę edukacji maluchów, zostali oni pasowani na pełnoprawnych uczniów placówki. Dowodem tej podniosłej chwili były dyplomy oraz medale.

 

Przybyłych gości powitała dyrektor szkoły Elżbieta Wargacka. – Jest to wyjątkowa uroczystość w naszej szkole. Dzisiaj sala gimnastyczna przybrała inny, bardzo odświętny wygląd. Przyjmujemy pierwszoklasistów w szeregi pełnoprawnym uczniów placówki – podkreślała dyrektor.

Tak ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej swoją obecnością uświetnili: burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski oraz sekretarz gminy Zwoleń Mirosław Chołuj.

 

Ciekawa część artystyczna

 

Przed najważniejszą chwilą, czyli ślubowaniem, pierwszoklasiści musieli przejść nie lada test. Przeprowadziła go para królewska: Król Ołówkonos wraz z małżonką.

 

Mali uczniowie odpowiadali na szereg pytań, musieli wykazać się znajomością podstawowych zasad panujących w szkole, wiedzą na temat ojczyzny, a nawet umiejętnością śpiewania w języku angielskim. Wszystko to w ramach programu artystycznego, jaki zaprezentowali wraz ze starszymi kolegami.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem występu dzieci. Dzisiaj nasi uczniowie zdali pierwszy egzamin i zrobili to śpiewająco – powiedziała dyrektor Elżbieta Wargacka i zacytowała słowa Janusza Korczaka. - „Lata szkolne są górami, z których rzeka życia bierze swój początek, rozpęd i kierunek”. Pamiętajmy o tych słowach i dokładajmy wszelkich starań, aby uczniowie wynieśli z tych lat jak najwięcej dobrych doświadczeń oraz odpowiedni zasób wiedzy, tak niezbędnej do wejścia w dorosłe życie. Drodzy rodzice, jesteście pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami, a my w tej bardzo istotnej roli zamierzamy was wspierać. Serdecznie wam dziękuję, że wspomogliście naszych nauczycieli w organizacji tak pięknej uroczystości. Uczniom życzę samych sukcesów – dodała dyrektor.

 

Ślubowali

Po części artystycznej przyszedł czas na najbardziej podniosły moment wydarzenia. Było nim ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Uczniowie jednym głosem powtarzali słowa przysięgi.

 

 

Następnie dyrektor szkoły Elżbieta Wargacka wraz z zastępcami Bożeną Kaczmarczyk i Barbarą Madej dokonały uroczystego pasowania na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu.

 

Dowodem tej podniosłej chwili były dyplomy oraz pamiątkowe medale, które wręczył dzieciom burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima wraz z zastępcą Grzegorzem Molendowskim oraz sekretarzem Mirosławem Chołujem.

 

.

Po tej uroczystej chwili przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia. – Pasowanie na ucznia to wyjątkowe i bardzo podniosłe wydarzenie dla całej społeczności szkolnej, ale szczególnie dla małych bohaterów, ich rodziców i bliskich im osób – podkreślał burmistrz Arkadiusz Sulima. - Pierwszoklasiści ze szkoły w Zwoleniu wspaniale zdali egzamin na uczniów. Pięknie recytowali, pięknie śpiewali i jako burmistrz miasta jestem z nich bardzo dumy. Od dzisiaj tworzą społeczność szkoły. To na nich będziemy chcieli w przyszłości liczyć, jako na mądrych i dobrze wykształconych ludzi. Przed nimi wiele wyzwań, wiele nauki, ale jestem pewny, że sprostają tym zadaniom tak wspaniale, jak zrobili to dzisiaj. Trzeba podkreślić też, że duże wyzwanie stoi również przed rodzicami. Z własnego doświadczenia wiem, jak ważny jest udział bliskich osób w życiu dziecka i szkoły. Tylko wspólna praca opiekunów i nauczycieli może przynieść wymierne efekty odzwierciedlające się w dobrym wychowaniu i wykształceniu. Przed nimi długa droga edukacji, bo to przecież dopiero pierwsza klasa. Ale warto się poświęcić tej drodze, bo kiedyś właśnie te dzieci będą dumą naszego miasta. Życzę im wielu ciekawych wyzwań, dobrych ocen, a przede wszystkim tego, żeby mogli traktować szkołę jak drugi dom i zawsze chętnie do niej wracali – podsumował burmistrz.

 

Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne zapozowanie do zdjęć uczniów wraz z przedstawicielami miejscowego samorządu, dyrekcją szkoły i wychowawcami klas.

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.