Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 17040
W sumie: 269677

News

News zdjęcie id 1136

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Zwoleniu zyskał nowoczesny aparat USG z trzema głowicami. Gmina Zwoleń na ten cel przekazała 30 tys. zł.

09.11.2019

 

 

 

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Zwoleniu otrzymał nowoczesny aparat USG wraz z trzema głowicami. Koszt urządzenia opiewa na kwotę 149 tysięcy 300 złotych. Jego zakup był możliwy dzięki współpracy samorządów z terenu powiatu zwoleńskiego. W kosztach zakupu uczestniczyły samorządy gmin: Zwoleń, Kazanów oraz Policzna, a także samorząd powiatu zwoleńskiego.

Oficjalne przekazanie sprzętu miało miejsce w środę, 6 listopada w zwoleńskim szpitalu. Uczestniczyli w nim przedstawiciele zaangażowanych w zakup aparatu USG samorządów: starosta zwoleński Stefan Bernaciak, wicestarosta Waldemar Urbański, burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski, wójt gminy Kazanów Teresa Pancerz-Pyrka, wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec, a także dyrektor SPZZOZ w Zwoleniu Zbigniew Młynek.

 

Samorządowcom za pomoc w zakupie urządzenia dziękował starosta zwoleński Stefan Bernaciak

- Serdecznie dziękuję przedstawicielom samorządów z terenu powiatu zwoleńskiego, burmistrzowi Zwolenia oraz wójtom gmin Kazanów i Policzna za udział w dofinansowaniu zakupu nowoczesnego aparatu USG. Jest on bardzo potrzebny, ponieważ dobra diagnostyka to podstawa skutecznego leczenia. Włodarze tych samorządów wykazali się ogromnym zrozumieniem i znajomością potrzeb swoich mieszkańców, którzy są przecież pacjentami zwoleńskiego szpitala – mówił starosta Stefan Bernaciak.

 

W imieniu włodarzy gmin partycypujących w kosztach zakupu urządzenia głos zabrał burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

 

– Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Doskonale rozumiemy potrzebę doposażania zwoleńskiego ośrodka zdrowia i wymiany wysłużonego sprzętu na nowy. Z usług miejscowego szpitala korzystają mieszkańcy całego powiatu zwoleńskiego, a więc niejako naszym obowiązkiem, jako ich przedstawicieli jest udział w dbaniu o to, aby byli diagnozowani i leczeni na odpowiednim poziomie. Jestem przekonany, że ten sprzęt będzie bardzo dobrze służył pacjentom i personelowi – podkreślił burmistrz Arkadiusz Sulima.       

 

Nowoczesne urządzenie, przyjazne najmłodszym pacjentom

 

 

Zakupione urządzenie USG jest bardzo nowoczesne. Umożliwia dokładną diagnostykę, szczególnie w trudnych badaniach. Posiada dodatkową funkcję ElastoScan, pozwalającą na wykrycie zmian nowotworowych w tkankach poprzez bardzo dokładne dane dotyczące ich sztywności oraz celne kodowanie obrazu kolorem. Co ważne, żel używany do badania jest automatycznie podgrzewany do temperatury ciała człowieka, co jak podkreślali pracownicy szpitala, jest niezmiernie ważne przy badaniu najmłodszych pacjentów.

 

Gmina Zwoleń na zakup urządzenia przekazała 30 tys. zł.

Cena zakupu aparatu USG to koszt rzędu  149 tysięcy 300 złotych. Samorządy z terenu powiatu zwoleńskiego przekazały na ten cel kolejno: powiat zwoleński – 70 tysięcy złotych, gmina Zwoleń – 30 tysięcy złotych oraz gminy Kazanów i Policzna po 20 tysięcy złotych. 9 tysięcy 300 złotych pochodziło z budżetu SPZZOZ w Zwoleniu 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.