Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 14000
W sumie: 14000

News

News zdjęcie id 1112

„Roczek” zwoleńskiego Kina Świt

09.10.2019

 

 

 

6 października odbyły się uroczyste obchody pierwszej rocznicy działalności zwoleńskiego Kina Świt w nowej odsłonie, czyli po kapitalnym remoncie i rozbudowie. Miejsce zyskało nie tylko piękny wygląd, ale też zupełnie nowe życie. W ramach jubileuszu widzowie wzięli udział w wielkim finale pierwszej edycji talent show „Ukryty Talent”. Druga część wydarzenia to koncert zespołu Chaostream oraz muzyczny stand-up Czesława Mozila. Na zakończenie wyświetlono film pod tytułem „Rambo: Ostatnia Krew”.

 

Piękny obiekt tętniący życiem

Wraz z pięknym i nowoczesnym wyglądem kina idą w parze liczne wydarzenia, które skierowane są do mieszkańców całego powiatu zwoleńskiego. – Już od roku Kino Świt działa na nowych zasadach, w nowej odsłonie. W stary, zabytkowy budynek zostało tchnięte nowe życie, które tętni tu nie tylko w weekendy – powiedziała Anna Wieczerzyńska, dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu.

Podkreślić należy, że świeżo zmodernizowany obiekt doskonale spełnia swoją funkcję. W ciągu ostatniego roku odbywały się tu wydarzenia niekomercyjne, między innymi 160 seansów Kina Konesera, 40 spotkań Klubu Gier bez Prądu, 60 seansów Bezpłatnych Śród Filmowych dla Szkół, 12 spotkań Rodzinnych Warsztatów Rękodzielniczych, 18 koncertów i spektakli oraz 12 innych spotkań tematycznych o różnym charakterze. W wydarzeniach tych wzięło udział około 8,5 tysiąca osób. Co ważne, w dobudowanej sali prób 4 razy w tygodniu ćwiczy Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia licząca sobie ok. 100 osób.

W ramach Kina premierowego na przestrzeni roku odbyło się 215 seansów filmowych, łącznie sprzedanych zostało 13 811 biletów. Dom Kultury dołożył wszelkich starań, by ceny za bilety normalne i ulgowe były najniższe z możliwych.  

 

Uroczyste obchody

 

„Roczek” Kina Świt rozpoczął się wielkim finałem pierwszej edycji talent show „Ukryty Talent”, którego zwycięzcą został Kacper Szymanowicz.

 

Drugą częścią wydarzenia był koncert. Swoją obecnością uświetnili go przedstawiciele gminy Zwoleń: burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski oraz sekretarz gminy Mirosław Chołuj. Obecni byli także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zwoleniu: wicestarosta Waldemar Urbański oraz sekretarz powiatu Edyta Sulima. Na widowni zasiedli także: przewodnicząca Towarzystwa Miasta Zwolenia oraz burmistrz Zwolenia poprzednich trzech kadencji Bogusława Jaworska, wieloletni zastępca burmistrza Zwolenia poprzednich kadencji Włodzimierz Kabus, jak również przedstawiciele instytucji, organizacji i firm z terenu powiatu zwoleńskiego oraz mieszkańcy.

 

.

 

– Jest nam niezmiernie miło, że przyjęli państwo zaproszenie na wyjątkową uroczystość, pierwsze urodziny zwoleńskiego kina po remoncie – mówił burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima. - Przez ten rok bardzo wiele się wydarzyło, a sprawczynią tych wydarzeń była dyrektor zwoleńskiego Domu Kultury Anna Wieczerzyńska wraz z pracownikami, którym bardzo serdecznie dziękuję za ich ogromne zaangażowanie. Ale należy tu mocno podkreślić, że to wszystko może dziać się dzisiaj dzięki dobrym decyzjom pewnych osób, ówczesnej burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej, ówczesnego zastępcy burmistrza Włodzimierza Kabuza oraz Rady Miejskiej poprzedniej kadencji, którzy sprawie przeprowadzili tak rozległą inwestycję, jaką był remont i rozbudowa kina. Modernizacja kosztowała 6 milionów złotych, jednak aż 95% tej kwoty pokryło dofinansowanie zewnętrzne. Dzisiaj mamy piękny obiekt pełniący funkcję zarówno kina, jak i sali koncertowej – podkreślał burmistrz.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Jako pierwszy wystąpił na scenie zespół Chaostream, który zagrał swoje utwory akustycznie.

 

Koncert był doskonałym wstępem do dalszej części wieczoru, czyli muzycznego montażu słowno-muzycznego w wykonaniu znanego i lubianego Czesława Mozila.

 

Była to przewrotna, słodko-gorzka i niezwykle zabawna opowieść o emigracji, patriotyzmie i codziennym życiu znanego artysty. Niezwykle aktualna historia emigranta żyjącego pomiędzy Danią a Polską wzruszała, śmieszyła, a finalnie została nagrodzona gromkimi brawami.

 

Po zakończeniu występu widzowie mogli zrobić sobie zdjęcie z artystą i zdobyć jego autograf.

 

 

Ostatnim punktem programu z cyklu „Roczek” Kina Świt była projekcja filmu pod tytułem „Rambo: Ostatnia Krew”.

MG

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.