Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2582
W sumie: 293596

News

News zdjęcie id 1101

Tanya Valko gościem specjalnym Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu

20.09.2019

 

 

 

 

W ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zwoleniu zorganizowała spotkanie autorskie z polską pisarką, arabistką i znawczynią Bliskiego Wschodu Tanyą Valko.

Do Zwolenia Tanya przyjechała z mężem Igorem Kaczmarczykiem, który był moderatorem spotkania. Tanya Valko w niezwykle interesujący sposób mówiła o swoim życiu i pobytach w krajach Bliskiego Wschodu, głównie Libii i Arabii Saudyjskiej. Opowiadała o tradycjach, zwyczajach i obyczajach arabskich oraz o tym jak się żyje Polonii w krajach muzułmańskich.

 

.

 

Pisarka odniosła się również do współczesnych problemów Europy związanych z falą emigracji z krajów arabskich. Według niej wiele problemów rodzi się z wzajemnej nieznajomości kultury i mentalności oraz nieszanowania obowiązujących międzynarodowych praw.

Tanya opowiedziała na spotkaniu o swoich powieściach, które stały się bestsellerami oraz przerodziły się w arabską sagę. Należą do niej między innymi: "Arabska żona", "Arabska córka", "Arabska krew", "Arabska księżniczka","Arabska krucjata","Arabski mąż", "Arabski syn" i "Arabski raj". Jej powieści to kwintesencja ponad dwudziestopięcioletniego pobytu w krajach muzułmańskich.

Większość bohaterów Tanyi to postaci fikcyjne, lecz inspiracją do powstania niektórych są ludzie znani pisarce, bądź postaci historyczne. Niekiedy swojemu bohaterowi daje ona osławione nazwisko, aby ukazać ciekawe dzieje lub historie z pierwszych stron gazet. Przeważnie jednak autorka widzi swojego bohatera w skórze znanej sobie lub publicznej osoby, lecz jego charakter i losy są całkowitą fikcją literacką. W swoich książkach Tanya Valko zawiera wiele własnych doświadczeń i przeżyć oraz opisuje miejsca, które bardzo dobrze zna.

 

Podziękowanie w imieniu wszystkich uczestników spotkania złożył pisarce Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

 

- Dziękuję organizatorom za zaproszenie do naszego miasta tak wyjątkowej i otwartej osoby, która od pierwszych chwil spotkania nawiązała z uczestnikami nić porozumienia. Dziękuję także samej pisarce, za to ze zechciała odwiedzić Ziemię Jana Kochanowskiego i w interesujący sposób przybliżyła nam zwyczaje i obyczaje krajów Bliskiego Wschodu. - mówił Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima

 

.

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.