Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 15069
W sumie: 267706

News

News zdjęcie id 1086

Pierwszy wyścig kolarski Legia MTB Maraton w Zwoleniu za nami!

08.09.2019

 

 

 

Ponad stu uczestników ustawiło się na starcie wyścigu rowerowego, który po raz pierwszy zawitał do Zwolenia. Organizatorzy nie kryli zaskoczenia wielkim zaangażowaniem mieszkańców miasta i okolic, którzy 7 września tłumnie zjawili się przy leśniczówce Motorzyny, aby wziąć udział w sportowej rywalizacji. Wśród amatorów kolarstwa znaleźli się nawet kilkulatkowie!

 

Takiego wydarzenia jeszcze tu nie było

Inicjatorem wyścigu był radny zwoleńskiej Rady Miejskiej i nauczyciel wychowania fizycznego tutejszej szkoły podstawowej Arkadiusz Figura. – Mamy w Zwoleniu szereg imprez biegowych, które świetnie się przyjęły i gromadzą tłumy miłośników tego sportu. Nadal jednak brakowało wydarzenia, które skupiałoby amatorów jazdy na rowerze, a wiem, że jest ich mnóstwo. Pomyślałem, że skoro zmagania kolarskie mogą odbywać się w innych miejscowościach, to dlaczego nie w Zwoleniu. I tak powstał pomysł zorganizowania pierwszego wyścigu Legia MTB właśnie tu. Dzięki wsparciu, jakie otrzymaliśmy od burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy, mamy fajne wydarzenie skierowane do wszystkich miłośników jednośladów – powiedział Arkadiusz Figura.

 - Wyścig kolarski to wspaniała inicjatywa skupiająca mieszkańców Zwolenia i okolic, których wspólną miłością jest jazda na rowerze. Wiele gmin na Mazowszu i w ościennych województwach ma tego typu wydarzenia sportowe na stałe wpisane do swoich kalendarzy i świetnie się one sprawdzają, dlatego cieszę się, że taki pomysł zrodził się także u nas, w Zwoleniu. Liczę, że będzie on ciepło przyjęty i zachęci mieszkańców do uprawiania tego sportu – mówił przed wydarzeniem burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

 

Tłumy na linii startu

Start i meta wyścigu usytuowane były w pięknym miejscu przy leśniczówce Motorzyny. Zawodnicy ścigali się na dystansach: Giga - 65 kilometrów, Mega - 39 kilometrów, Mini - 13 kilometrów i Mikro - kilkaset metrów.

Na linii startu ustawiło się aż 105 zawodników, w tym blisko 50 osób ze Zwolenia i okolic! Zaskoczenia tym faktem nie krył dyrektor Legia MTB Maraton Marcin Wasiołek. – Za sprawą inicjatywy pana Arkadiusza Figury, dzięki wsparciu lokalnego samorządu i uprzejmości leśniczego, wydarzenie zawitało do Zwolenia i jesteśmy bardzo mile zaskoczeni frekwencją zawodników pochodzących właśnie z tych okolic. Rozmawiałem z nimi po rywalizacji i wiem, że mieli dużą satysfakcję z udziału w wyścigu. Cieszy nas też to, że wystartowało dużo młodzieży – mówił dyrektor Legia MTB Maraton Marcin Wasiołek. – Organizacja imprezy była bardzo dobra, urokliwe miejsce i wspaniała gościna. A przede wszystkim doskonała trasa wyścigu. Za rok planujemy ponownie tu przyjechać i już o tym rozmawiamy. Widzimy, że w mieszkańcach gminy Zwoleń jest ogromny potencjał – dodał dyrektor.

W rywalizacji wzięli udział nie tylko dorośli, ale także kilkuletnie dzieci. Najmłodszy zawodnik miał zaledwie cztery lata i pokonał trasę o dystansie kilkuset metrów na rowerku biegowym. Nieco starsze dzieci miały przed sobą duże wyzwanie, ponieważ startowały na dystansie aż trzynastu kilometrów. Siedmioletni Krzysio Wójcik przejechał ją w towarzystwie swojego taty. – Dobrze się jechało. Zmęczyłem się, ale było fajnie – stwierdził po dotarciu do mety młody zawodnik.

- I o to właśnie chodzi w tym wyścigu, żeby zaangażować w jazdę na rowerze całe rodziny. Często na takich imprezach rodzą się gwiazdy kolarstwa, ale też po prostu wieloletnie hobby, które można uprawiać zupełnie amatorsko przez całe życie – podkreślał inicjator wydarzenia Arkadiusz Figura.

 

Medale i puchary dla zwycięzców

Miejsca na podium przyznawano w podziale na dystanse i kategorie wiekowe. Pierwsza lokata w dystansie Giga przypadła Pawłowi Trawkowskiemu. Drugie miejsce zdobył Paweł Pięta, a trzecie Jarek Uczkiewicz. Na dystansie Mega w swoich kategoriach wiekowych pierwsze miejsca wywalczyli: Magdalena Janczak, Dorota Warczyk, Marcin Banasiewicz, Jan Baran, Rafał Dudek, Paweł Kościelny, Dariusz Koźmiński i Ryszard Krasiński. W dystansie Mini w swoich kategoriach wiekowych najlepsi okazali się: Urszula Kosonowska, Alicja Kornacka, Katarzyna Szczęsna, Witold Marszał, Fryderyk Węgrzyn, Adrian Rybak, Marzena Morgaś-Sola i Paweł Balcerzak. W najmłodszej kategorii Mikro pierwsze miejsce zdobył Antoni Adamczyk, drugie Adam Wójcik, a trzecie Jonasz Wcisło.

Medale i puchary dla zwycięzców wręczał zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski. – Gratuluję nie tylko zwycięzcom zmagań, ale wszystkim uczestnikom wyścigu. Samo podjęcie wyzwania i start w zawodach jest już godne pucharu. Cieszę się, że mieszkańcy gminy Zwoleń nie zawiedli, byli tu dzisiaj z nami i wspaniale nas reprezentowali. Część z nich wywalczyła wysokie miejsca w swoich kategoriach, co zasługuje na ogromne brawa. Mam nadzieję, że do zobaczenia za rok – podsumował zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski.

 

MG

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.