Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 15063
W sumie: 267700

News

News zdjęcie id 1081

Zabrzmiał pierwszy dzwonek

03.09.2019

 

 

 

2 września uczniowie powrócili w szkolne progi i zasiedli w klasowych ławach. W gminie Zwoleń podczas uroczystych inauguracji roku szkolnego 2019/2020 były ciepłe powitania, przemówienia i życzenia dla dzieci i młodzieży, a także ich opiekunów oraz wychowawców. Jak podkreślano, szkoły są dobrze przygotowane do rozpoczęcia zajęć.

 

Nowy rok szkolny czas zacząć

Dobiegła końca wakacyjna laba, za nami uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

 

Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Paciorkowej Woli.

 

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2012 burmistrz złożył całej społeczności szkolnej życzenia. - Nowy rok szkolny to nowe możliwości i wyzwania. Dlatego życzę uczniom, aby nadchodzący czas obfitował nie tyko w wytężoną pracę, ale żeby niósł ze sobą wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień. Niech każdy dzień spędzony w szkole skłania do podejmowania ambitnych postanowień i wcielania w życie twórczych planów, a zdobywanie wiedzy pozostawia w was całe mnóstwo pozytywnych wspomnień. Nauczycielom natomiast życzę zaangażowania w wykonywaną pracę i satysfakcji z wypełniania zadań edukacyjnych, a rodzicom owocnej współpracy w kształtowaniu umysłów i serc młodych ludzi. Wszystkim życzę dobrej i przyjaznej atmosfery – powiedział burmistrz Arkadiusz Sulima.

 

Wiele ciepłych słów do uczniów, nauczycieli i rodziców skierował także Zastępca Burmistrza Zwolenia Grzegorz Molendowski, który był obecny na rozpoczęciu roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Zwoleniu.

 

 

Szkoły dobrze przygotowane

Jak poinformowali dyrektorzy szkół z terenu gminy Zwoleń, placówki są dobrze przygotowane do rozpoczęcia zajęć. Przez całe wakacje prowadzone były w nich remonty i renowacje, a także drobne naprawy, tak aby lekcje odbywały się w bezpiecznych i bardziej komfortowych warunkach.

W szkole podstawowej przy ul. Ludowej w Zwoleniu pomalowano pracownię komputerową, łazienkę dziewcząt przy dolnym korytarzu i wymieniono grzejnik w jednej z sal. W kotłowni gazowej wykonano przepusty i wymieniono dwie pary drzwi na przeciwogniowe. Drzwi przeciwpożarowe zostały zamontowane także obok świetlicy. Jedno z urządzeń szkolnego placu zabaw zyskało nową siatkę. Co ważne, w placówce ciągle trwa remont pomieszczeń przeznaczonych na nowo powstający punkt przedszkolny.

W szkole podstawowej przy ul Kościelnej w Zwoleniu uzupełniono ubytki w tynkach na dolnym korytarzu i przygotowano ściany do malowania. Pomalowano także ogrodzenie od ul. Ks. Packa, lamperię na dolnym korytarzu w starej części budynku oraz murek i podstopnie przy sali gimnastycznej.

W szkole podstawowej w Baryczy wybudowano podjazd dla niepełnosprawnych wyłożony kostką brukową i zabezpieczony barierką. Pomalowane zostały dwie sale oddziału przedszkolnego, lamperia korytarza, klatka schodowa i pomieszczenia całego bloku żywieniowego, gdzie zamontowano też nowe zlewozmywaki. Wymieniono także papę na części łączącej dwa dachy i zmodernizowano rynny. Wykonano również grawitacyjny odpływ ścieków zabezpieczający przed awarią pompy oczyszczalni. Okna kuchni, pokoju nauczycielskiego i pokoju dyrektora zyskały rolety i moskitiery. Warto dodać, że szkoła otrzymała do firmy T-Mobile 15 sztuk komputerów.

Prace remontowe prowadzone były także w budynku szkoły podstawowej w Paciorkowej Woli. Zmodernizowane zostały tu obydwa place zabaw oraz bramki na boisku, które przeszły czyszczenie i malowanie. Drewniane elementy na placu zabaw są już zakonserwowane. Zmodernizowano też kotłownię i łazienki w bloku żywieniowym, gdzie wymieniono również zlew. Szkoła przeprowadziła także częściowe malowanie klas i kuchni. Ponadto pomalowano łazienkę na parterze, klatkę schodową i konstrukcję garażu oraz oczyszczono i pomalowano ławki.

W budynku szkoły podstawowej w Strykowicach Górnych zmodernizowano kuchnię poprzez podłączenie pralki automatycznej. W dwóch klasach wymieniono rolety, w kotłowni zamontowano wywietrzniki, a w łazienkach pojawiły się nowe deski i krany.

W zwoleńskim publicznym przedszkolu położono na schodach płytki ceramiczne. W budynku wymieniono też drzwi prowadzące do sekretariatu, gabinetu dyrektora oraz w przejściu z holu do szatni. W kuchni pojawiły się nowe zlewy.

W szkołach w Sycynie i Sydole prowadzono drobne prace naprawcze.

 

MG

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.