Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4766
W sumie: 210073

News

News zdjęcie id 1067

Rusza przebudowa drogi na trasie Miodne-Linów

12.08.2019

 

 

 

Blisko kilometrowy odcinek drogi prowadzący z Miodnego do Linowa zostanie przebudowany. Samorząd gminy Zwoleń nawiązał w tej sprawie współpracę z Nadleśnictwem Zwoleń, które dofinansuje inwestycję. Wybrał również wykonawcę zadania.

 

Umowa z wykonawcą podpisana

Samorząd gminy Zwoleń zakończył postępowanie przetargowe dla wykonawców na przebudowę drogi Miodne-Linów. Spośród sześciu ofert, które wpłynęły do Urzędy Miasta wybrano najkorzystniejszą, zaproponowaną przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „INTERBUD” z Radomia.

 

7 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu została podpisana w tej sprawie stosowna umowa. Ze strony samorządu dokument parafował burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, ze strony wykonawcy v-ce prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego „INTERBUD” Jacek Frączkiewicz.

 

.

 

Dobra współpraca

Wartość prac została wyceniona na kwotę 470 tys. 997 złotych. W celu realizacji zadania przedstawiciele samorządu gminy zawarli porozumienie z przedstawicielami Lasów Państwowych Nadleśnictwa Zwoleń w sprawie udziału w kosztach. Zgodnie z zapisem ujętym w dokumencie Nadleśnictwo Zwoleń przekaże na remont drogi 120 tys. złotych z własnego budżetu. 

- Przed nami kolejna w tym roku inwestycja z obszaru modernizacji i rozbudowy infrastruktury drogowej. Oddaliśmy już do użytku mieszkańców siedem kilometrów dróg w trzynastu miejscowościach, a niebawem nowy blask zyska kolejna, na trasie Miodne-Linów. Jest to bardzo ważny odcinek dla mieszkańców, ale też dla Nadleśnictwa Zwoleń, ponieważ służy do transportu drzewa. Dlatego cieszę się, że udało nam się nawiązać współpracę w sprawie partycypowania w kosztach. Każde dofinansowanie zewnętrzne jest dużą pomocą dla budżetu gminy. Im skuteczniej będziemy po nią sięgali, tym więcej inwestycji służących mieszkańcom uda nam się zrealizować – zaznacza burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima. - Warto też podkreślić, żew niedalekiej przyszłości znaczenie komunikacyjne drogi Miodne-Linówzdecydowanie wzrośnie, ponieważ po wybudowaniu trasy S12 to prawdopodobnie ten odcinek będzie dojazdowym do Zwolenia – informuje burmistrz.

 

Zakres prac

Roboty budowlane obejmą odcinek o długości 946 metrów bieżących i szerokości 5 metrów.

 

– W zakres pracy wykonawcy wejdzie frezowanie istniejącejpodbudowy, profilowanie, następnie wzmocnienie podbudowy i położenie nowej nawierzchni. Ponadto wykonawca utwardzi zjazdy materiałem kamiennym, wykona pobocza z mieszanki niesortowanej i odtworzy rowy. Przy zmodernizowanej drodze stanie nowe oznakowanie drogowe oraz tablice – wylicza Andrzej Skorek, kierownik referatu Utrzymania Dróg i Zieleni Miejskiej.

Zakończenie prac budowlanych przewidziano na 5 listopada tego roku.

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.