Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 8780
W sumie: 214087

News

News zdjęcie id 1047

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna

07.07.2019

 

 

 

 

24 czerwca w Starostwie Powiatowym w Zwoleniu odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami działającymi na terenie powiatu zwoleńskiego. Spotkanie to dotyczyło głównie możliwości wsparcia rozwoju lokalnych przedsiębiorstw w ramach Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.


Przedsiębiorców do rozmów zaprosili: Starosta Zwoleński Stefan Bernaciak oraz Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, którzy 7 czerwca uczestniczyli w kongresie w Baranowie Sandomierskim.

 

Wówczas samorządowcy zapoznali się ze szczegółami dotyczącymi możliwości rozwoju lokalnych przedsiębiorstw, rodzajami pomocy publicznej, w tym zwolnieniami od podatku dochodowego.


O możliwościach rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i o ofercie wsparcia rozwoju przedsiębiorstw w ramach Tarnobrzeskiej Specjalistycznej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN, w której znalazł się powiat zwoleński opowiedział dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu Marian Cąpała.

Przedsiębiorcy dowiedzieli się między innymi, tego iż mogą ubiegać się o pakiet ulg podatkowych wynoszących nawet do 55% wartości nowych inwestycji. Inwestor w ramach udzielonego wsparcia może otrzymać pomoc publiczną w formie zwolnienia z podatku dochodowego na: utworzenie przedsiębiorstwa od podstaw, zwiększenie zdolności produkcyjnej, dywersyfikację produkcji oraz zasadniczą zmianę procesu produkcyjnego.


Wysokość pomocy publicznej, jaką można uzyskać w powiecie zwoleńskim uzależniona jest od wysokości kosztów kwalifikowanych, czyli poniesionych nakładów finansowych na inwestycję. Dla dużych przedsiębiorstw wynosi ona 35%, dla średnich przedsiębiorstw 45%, dla małych i mikro przedsiębiorstw 55%. Są to kwoty, które przedsiębiorcy będą mogli odliczyć od podatku CIT lub PIT.

Do kontaktu przedsiębiorców z przedstawicielami Agencji Rozwoju Przemysłu w Tarnobrzegu zachęcał Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

- Zachęcam do kontaktu z przedstawicielami Agencji Rozwoju Przemysłu w Tarnobrzegu i konsultacji. Jak poinformował dyrektor Marian Cąpała, aplikujący przedsiębiorca możne przesłać do oddziału wniosek w formie elektronicznej. Zostanie on sprawdzony przed rozpatrzeniem i w razie potrzeby zostaną zasugerowane poprawki. Właściwy wniosek należy natomiast złożyć w formie papierowej w siedzibie w Tarnobrzegu przy ul. Zakładowej 30. Pomoc publiczna jest dużą szansą na rozwój zarówno dużych, średnich, jak i małych oraz mikro przedsiębiorstw, warto więc zainteresować się tym zagadnieniem – podsumował burmistrz Arkadiusz Sulima.

 

 

.

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.