Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2120
W sumie: 19292

News

News zdjęcie id 1043

Jest wykonawca przebudowy wnętrz budynku zwoleńskiego Domu Seniora. Ruszył także nabór na pobyt w placówce

08.07.2019

 

 

 

.

Zakończyła się procedura przetargowa dla zadania przebudowy i dostosowania wnętrz budynku do pełnienia nowej funkcji - Dziennego Domu „Senior+”. Prace budowlane ruszą lada dzień i mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Równocześnie prowadzona jest rekrutacja dla osób ubiegających się o korzystanie z usług placówki. Dzienną opieką zostanie otoczonych pięćdziesiąt osób po sześćdziesiątym roku życia.

 

Wykonawcą zadania będzie firma wybrana w przetargu nieograniczonym - Zakład Remontowo-Budowlany „SKOCZEK” ze Zwolenia. Przedsiębiorstwo przedstawiło najkorzystniejszą ofertę, która opiewa na kwotę 748 tys. 990 zł. 8 lipca podpisano stosowną umowę, a prace budowlane ruszą lada dzień.

 

Nadzór inwestorski nad przebiegiem inwestycji sprawował będzie Włodzimierz Maciaś. 

 

– Cieszę się, że procedura przetargowa została przeprowadzona bardzo sprawnie i doszło do wyboru wykonawcy, liczę na to, że równie sprawnie będą przebiegały prace budowlane. Chcemy jeszcze w tym roku zakończyć przygotowanie obiektu do pełnienia nowej funkcji.Planujemy takżedo końca roku zamknąć rekrutację pensjonariuszy, tak aby z początkiem przyszłego roku Dzienny Dom „Senior+” mógł rozpocząć swoją działalność – informuje burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

 

Szeroki zakres prac budowlanych

Dom Seniora będzie zlokalizowany na terenie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w budynku dydaktycznym „B”, znajdującym się przy ul. Wojska Polskiego w Zwoleniu. Istniejący budynek posiada jedną kondygnację nadziemną - parter, poddasze nieużytkowe oraz częściowe podpiwniczenie. Budynek w całości zostanie przystosowany i wyposażony do pełnienia funkcji edukacyjno-oświatowych i całodziennej opieki dla seniorów.

Zakres robót będzie bardzo szeroki. – Prace obejmą roboty rozbiórkowe ścian i ścianek, warstw podłogi i wykonanie kilku poszerzeń oraz kilku nowych otworów na przejścia.Następnie zostaną wymurowane ścianki działowe, wymienione drzwi zewnętrzne i wykonane schody zewnętrzne wraz z pochylnią dla niepełnosprawnych. Będzie też nowa instalacja wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania z kotłownią gazową, instalacja gazowa, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji oraz instalacja elektryczna – wymienia Piotr Wajs, kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego.

Po modernizacji w budynku powstanie przestrzeń ogólnodostępna, miejsce klubowe z biblioteczką i prasą, pomieszczenie z aneksem kuchennym i kawiarenką, a także gabinet, z którego będzie korzystała wykwalifikowana kadra, jak: lekarz, pielęgniarka, terapeuta, czy nawet kosmetyczka. Znajdzie się tu też pomieszczenie do utrzymania i zwiększenia aktywności ruchowej seniorów oraz sala wykładowo-edukacyjna, jak również wygodne łazienki i pomieszczenia gospodarcze.

 

Wykwalifikowana opieka i ciekawe zajęcia

Dzienny Dom Seniora zagwarantuje wparcie osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60+. Placówka zapewniać będzie co najmniej ośmiogodzinną ofertę usług z posiłkiem w dniach od poniedziałku do piątku.

W dziennym domu opieki seniorzy zostaną otoczeni szczególną troską. Osoby starsze, chore lub niepełnosprawne otrzymają pomoc w czynnościach dnia codziennego, ale nie tylko, bo mogą mieć przyznane usługi opiekuńcze (w tym specjalistyczne) w zależności od potrzeb i sytuacji materialnej skierowanej osoby. Zakłada się, iż będą tu prowadzone liczne zajęcia edukacyjne, czy kulturalno-oświatowe, a także terapii zajęciowej. Zakres świadczeń obejmować będzie też zajęcia wspomagające aktywność ruchową. W planach jest kinezyterapia oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne.

 

Ruszyła rekrutacja

Osoby zainteresowane pobytem w Dziennym Domu „Senior+” mogą już składać zgłoszenia zarówno w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zwoleniu, w pokoju nr 1, jak i w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu, w pokoju nr 7. – Podstawowym kryterium przyjęcia i płatności będzie wiek kandydata, dochód na osobę, a w niektórych przypadkach warunki życia osoby ubiegającej się o dzienną opiekę.Kwestionariusz można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta lub otrzymać go na miejscu. Dodam tylko, że już jest bardzo duże zainteresowanie projektem, co świadczy o tym, że takie miejsce w gminie jest niezmiernie potrzebne – informuje zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski.

 

Znaczące dofinansowanie

Przypomnijmy, samorząd gminy Zwoleń pozyskał na utworzenie Dziennego Domu „Senior+” dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które wynosi 300 tys. złotych. 5 marca burmistrz Arkadiusz Sulima odebrał z rąk wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Kazimierza Kuberskiego promesę dotyczącą przyznanego dofinansowania w ramach programu „Senior+”. Warto dodać, że samorząd gminy planuje także złożenie wniosku o dofinansowanie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior+” na 2020 rok.

 

 

MG

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.