Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 8781
W sumie: 214088

News

News zdjęcie id 1030

Zwoleń pełen talentów. Artyści zaprezentowali się podczas nowatorskiego widowiska

18.06.2019

 

 

 

PREZART – to nazwa nowego wydarzenia, które po raz pierwszy odbyło się 12 czerwca w Kinie „Świt” w Zwoleniu. Jego ideą była prezentacja twórczości artystycznej zespołów zwoleńskiego Domu Kultury. A podkreślić należy, że placówka ma wiele powodów do dumy i zdecydowanie ma się czym chwalić.

 

Nowe i dobrze przyjęte wydarzenie

Pomysłodawczynią i koordynatorką spotkania była najmłodsza instruktorka Domu Kultury w Zwoleniu Aneta Adamiec. – W zwoleńskim Domu Kultury bardzo prężnie działa szereg zespołów artystycznych. Odnoszą one sukcesy zarówno krajowe, jak i międzynarodowe. Uznałam, że warto zaprezentować ich talenty w jednym miejscu, o jednym czasie i jednocześnie zaprosić mieszkańców do obejrzenia ich występów i zapoznania się z szerokim wachlarzem działania zwoleńskiej placówki kultury. Być może to wydarzenie będzie dobrym bodźcem dla kolejnych osób, które chciałyby dołączyć do określonych zespołów i początkiem ich wspaniałej przygody z twórczością artystyczną. Liczę na to, że impreza już na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Zwoleniu – powiedziała Aneta Adamiec.

 

Prężna działalność Domu Kultury

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 19.00. Wśród zebranej publiczności zasiedli: burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski, sekretarz gminy Zwoleń Mirosław Chołuj, sekretarz powiatu zwoleńskiego Edyta Sulima, a także przedstawiciele placówek i instytucji z terenu gminy Zwoleń oraz tłumnie zebrani mieszkańcy.

Zebranych gości powitała dyrektor zwoleńskiego Domu Kultury Anna Wieczerzyńska i pokrótce opowiedziała o profilu działalności placówki. – Dom Kultury w Zwoleniu jest samorządową jednostką kultury, która dedykuje swoją działalność całemu środowisku lokalnemu. Na przestrzeni każdego roku jesteśmy organizatorami, współorganizatorami i gospodarzami ponad dwustu wydarzeń artystycznych skierowanych do różnych środowisk, do osób o różnych zainteresowaniach i w różnym wieku. W naszej placówce działa czternaście klubów zainteresowań oraz czternaście zespołów artystycznych, w których swoje pasje rozwija około trzysta osób. Dzisiaj na scenie zaprezentuje się przed państwem siedem zespołów, instrumentalista i dziecięca grupa plastyczna – zapowiedziała dyrektor Anna Wieczerzyńska.

 

Dyplomy i słowa uznania

Po krótkich słowach wstępu na scenę zostali zaproszeni instruktorzy, trenerzy i opiekunowie zespołów oraz artystów ze zwoleńskiego Domu Kultury.

 

Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima wraz z dyrektor Anną Wieczerzyńską wręczyli na ich ręce pisemne podziękowania, jako uznanie za ogromne zaangażowanie w działalność kulturalną.

 

– Dzisiejszy koncert to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ prezentują tu swoje umiejętności i talenty mieszkańcy gminy Zwoleń, zarówno ci najmłodsi, jak i nieco starsi. Bardzo cieszę się, że mamy tak uzdolnione dzieci i młodzież, którzy potrafią pięknie promować nasze miasto w kraju i zagranicą. Gratuluję przede wszystkim artystom za ich zaangażowanie, ale też ich rodzicom oraz instruktorom Domu Kultury za poświęcenie i wkład pracy, bo te liczne sukcesy nie biorą się znikąd. To wiele godzin nauki, treningów, a często też wyrzeczeń. Dziękuję również dyrektor placówki za czuwanie nad całością i koordynowanie wszystkich działań, a jest ich całe mnóstwo. To wielka praca wykonana przez Dom Kultury dla nas wszystkich, mieszkańców gminy Zwoleń – mówił burmistrz Arkadiusz Sulima.

 

Piękne występy artystów

Po wręczeniu podziękowań głos zabrali instruktorzy poszczególnych grup, którzy opowiedzieli o ich działalności i odnoszonych sukcesach. Następnie  rozpoczęły się prezentacje artystyczne.

Jako pierwsza wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia, którą kieruje kapelmistrz Piotr Bąbolewski przy współpracy instruktora musztry paradnej Tomasza Chwalińskiego i nauczyciela gry na instrumentach dętych Tomasza Chowiery. Zespół zdobywa trofea o randze międzynarodowej i jest chlubą miasta Zwoleń. Wraz z Orkiestrą wystąpiła grupa mażoretek, którą prowadzi Angelika Toporek, instruktorka mażoretek i tamburmajorka. Jej podopieczne zdobywają tytuły mistrzowskie w skali krajowej.  Przed zebraną publicznością zaśpiewała Dziecięca Grupa Rytmiczno-Folklorystyczna Joanny Tęczy oraz Młodzieżowy Zespół Wokalny działający pod kierownictwem Piotra Markowskiego. Na scenie zaprezentował się również instrumentalista Maciej Krawczyk szkolący się pod czujnym okiem Michała Tęczy. Na zakończenie wystąpiły trzy zespoły taneczne: Janet Kids, Janet, Flow oraz duet taneczny, które ćwiczą z trenerką Anetą Adamiec. Warto dodać, że wszyscy prezentujący się podczas PREZART artyści i grupy mają na swoich kontach liczne sukcesy.

 

Podsumowaniem wydarzenia było otwarcie w foyer Kina wystawy prac Grupy Plastycznej Waldemara Gołdzińskiego, instruktora plastyki i fotografii zwoleńskiego Domu Kultury.

 

MG

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.