Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7231
W sumie: 212538

News

News zdjęcie id 1023

Powiatowy konkurs piosenki dziecięcej „Śpiewające brzdące”

18.05.2019

 

 

 

W czwartek  16 maja w kinie „Świt” w Zwoleniu odbył się po raz pierwszy  konkurs piosenki dziecięcej „Śpiewające brzdące”. Organizatorem wydarzenia było Publiczne Przedszkole Nr 1 w Zwoleniu zaś realizatorem Dom Kultury w Zwoleniu. Piosenki zaprezentowało 124 dzieci w wieku 3-6 lat w dwóch kategoriach artystycznych: soliści oraz zespół wokalny.

W konkursie wzięło udział 10 placówek oświatowych z terenu powiatu zwoleńskiego. Patronat honorowy nad konkursem objęli: starosta zwoleński, Burmistrz Zwolenia oraz wójtowie gminni z powiatu zwoleńskiego

 

Oficjalnego otwarcia konkursu dokonali: zastępca burmistrza Zwolenia Grzegorz Molendowski oraz wicestarosta Zwolenia Waldemar Urbański. Samorządowcy życzyli przedszkolakom wspaniałych występów oraz jak najmniej tremy.


 W pierwszej kolejności przed publicznością zaprezentowali się soliści w kategorii 5-6 lat. Następnie 8 zespołów wokalnych w kategorii 3-4 lat oraz 16 zespołów wokalnych w kategorii 5-6 lat. Wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami, dyplomami  oraz drobnymi upominkami.

 


Prezentacjom konkursowym przyglądało się jury, któremu przewodniczyła   Alicja Szewczyk – nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu, zaś członkami byli: Edyta Sulima - Sekretarz Powiatu oraz Małgorzata Ciechanowska - Doradca Metodyczny Nauczycieli Wychowania  Przedszkolnego.

   

 

Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczali: burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima oraz zastępca Grzegorz Molendowski.

 

- Gratuluję wszystkim dzieciom, które w dniu dzisiejszym zaprezentowały się na scenie. Sam udział w konkursie jest już wielkim wyróżnieniem. Gratuluję także nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie przedszkolaków do występu. Mam nadzieję, że konkurs na stałe wpisze się w kalendarz naszych wydarzeń i z większością Was spotkamy się tu za rok. – mówił przed wręczeniem nagród Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima

 

Nagrodzeni i wyróżnieni

Po wysłuchaniu wszystkich występów komisja konkursowa przyznała nagrody oraz wyróżnienia.

W kategorii artystycznej: soliści 5-6lat


I miejsce: Aleksandra Gleguła ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Tczowie za piosenkę „Bal moich lalek”. Solistkę do występu przygotowała p. Marta Szafrańska.
II miejsce: Amelia Skowrońska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu za piosenkę „Laleczka z saskiej porcelany”. Solistkę do występu przygotowała p. Halina Borowska.
III miejsce: Hanna Mital ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Tczowie za piosenkę „Co powie tata”. Solistkę do występu przygotowała p. Iwona Ćwiklak.

W kategorii artystycznej: zespół wokalny 3-4lat


I miejsce: zespół wokalny „Biedronki” z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Zwoleniu za piosenkę „Jestem Przedszkolakiem”. Zespół do występu przygotowała p. Agnieszka Piekarz.
II miejsce: zespół wokalny „Misie” z Przedszkola Samorządowego w Policznie za piosenkę „Kolorowe kredki”. Zespół do konkursu przygotowała p. Magdalena Kucharska.
III miejsce: zespół wokalny „Krasnoludki” z Przedszkola Samorządowego w Policznie za piosenkę „Maszeruje wiosna”. Do występu zespół przygotowała p. Aneta Szafrańska.

W kategorii artystycznej: zespół wokalny 5-6lat


I miejsce: zespół wokalny „Karmelki” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu za piosenkę „W moim ogródecku”. Zespół do występu przygotowała p. Anna Duliasz.
II miejsce: zespół wokalny „Motylki” z Przedszkola Samorządowego w Policznie za piosenkę „Ziemia, zielona wyspa”. Do występu zespół przygotowała p. Małgorzata Borysławska
III miejsce: zespół wokalny „Rawica Bend” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi w Rawicy za piosenkę „4 pory roku”. Do występu zespół przygotowała p. Ewelina Zielińska.

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.