Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 8760
W sumie: 214067

News

News zdjęcie id 1016

Moc atrakcji podczas Dnia Dziecka w Zwoleniu

04.06.2019

 

 

 

2 czerwca, w niedzielę przy kompleksie sportowym Orlik w Zwoleniu został zorganizowany festyn z wieloma niespodziankami. Były występy cyrkowe, animacje, malowanie twarzy, loteria fantowa, gry, zabawy, konkursy z nagrodami, a także to, co dzieci lubią najbardziej, czyli dmuchane zjeżdżalnie, jazda konna, wata cukrowa i popcorn.

 

Za nami kolejna edycja gminnych obchodów Dnia Dziecka W Zwoleniu. – Kontynuujemy dobrą tradycję wspólnej zabawy podczas święta wszystkich dzieci – podkreślił przed wydarzeniem Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia, który ze względu na inne obowiązki służbowe nie mógł w nim uczestniczyć. - To ich dzień i chcemy, aby każde z nich spędziło go w taki sposób, w jaki sobie wymarzyło i zaplanowało. Dlatego w tym roku nieznacznie zmieniliśmy formułę imprezy i przed zebraną publicznością zamiast dzieci ze szkół i przedszkoli, wystąpią cyrkowcy. Nowością jest też duża scena, która będzie centrum wydarzeń. Tu należą się ogromne słowa podziękowania dla wójta gminy Tczów Arkadiusza Barana, który udostępnił nam ją nieodpłatnie. Wokół sceny skupią się stoiska pełne atrakcji, w tym gier i zabaw, a na boiskach kompleksu sportowego rozegrane zostaną mecze. Życzę wszystkim udanej zabawy – mówił burmistrz.

 

Powitanie gości

 

W niedzielę 2 czerwca zebranych gości powitali instruktorzy Domu Kultury w Zwoleniu, Ewa Bulzacka i Krzysztof Małek. 

 

Imprezę oficjalnie otworzyli przedstawiciele samorządu gminy Zwoleń, zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Zwoleniu Paweł Sobieszek.

 

– Cieszymy się, że pogoda jednak nie spłatała nam figla i mogliśmy spotkać się podczas tego wyjątkowego i tak ważnego dla dzieci wydarzenia. Jest nam niezmiernie miło być tu dzisiaj i wspólnie z najmłodszymi spędzać czas. Cieszę się, że mieszkańcy gminy nie zawiedli i tak tłumnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie, za co im serdecznie dziękujemy - powiedział zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski. Podziękował także wszystkim, którzy wsparli organizację imprezy.

 

Show cyrkowe i liczne animacje

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na główny punkt wydarzenia, widowisko cyrkowe w wykonaniu artystów TRAMP, którzy zaprezentowali sztukę cyrkową na wysokim poziomie.

 

Nie zabrakło pokazów akrobacji, żonglerki z ogniem, jazdy na monocyklu i chodzenia na szczudłach oraz dużych baniek mydlanych. Jak na prawdziwy cyrk przystało wystąpił też brzuchomówca, który zapewnił mnóstwo zabawy i śmiechu.

Po zakończeniu pokazu dzieci zostały zaproszone do animacji prowadzonych przez cyrkowców. Najmłodsi uczyli się żonglować piłeczkami, kręcić talerzami na kijach, a nawet chodzenia na szczudłach, czy też jazdy na monocyklu, co sprawiło im wielką frajdę.

Animacje na scenie i przed nią poprowadzili również instruktorzy Domu Kultury w Zwoleniu. Zaprosili dzieci do konkursów z hula-hop i zabaw rytmiczno-tanecznych, konkursu ciepło-zimno, przeciągania liny, biegu w workach i skakania na piłce. Odbyła się też loteria fantowa.

 

Dmuchańce, jazda konna oraz stoiska z atrakcjami i konkursami

W parku przy kompleksie sportowym Orlik stanęło mnóstwo stoisk z atrakcjami dla dzieci. Publiczne Przedszkole przygotowało gry i zabawy dla całych rodzin. Dużym powodzeniem cieszyła się gra „Wieża liczb” i „Tęczowe liny”. 

 

O dobrą zabawę zadbała też Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu. Na terenie jej stoiska stanęła wioska indiańska, w której można było się napić lemoniady z cytryną i miętą, pomalować folię rozciągniętą pomiędzy drzewami, zrobić swój własny pióropusz i poskakać na skakance. 

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zapewniła tak bardzo lubiane przez dzieci malowanie twarzy. Szkoła Języków Obcych English College przygotowała namiot, w którym przeprowadziła konkursy językowe. Powiatowa Straż Pożarna zaprosiła najmłodszych do sprawdzenia swoich sił w torze przeszkód. Każdy śmiałek, który podjął wyzwanie otrzymał pamiątkowy dyplom. Na stoisku Powiatowej Komendy Policji odbył się konkurs plastyczny z atrakcyjnymi nagrodami. Ochotnicy mogli też wziąć udział w konkursie jazdy rowerem na czas po torze przeszkód. Nadzorował go radny Rady Miejskiej w Zwoleniu i nauczyciel wychowania fizycznego Arkadiusz Figura.

 

Podczas festynu nie mogło zabraknąć dmuchanych zjeżdżalni, do których zawsze ustawia się kolejka chętnych. Jak co roku, miłośnicy zwierząt mogli też wsiąść na grzbiet kucka i spróbować jazdy konnej.

 

Równoległe do toczących się wydarzeń w parku i na scenie, drużyny Orlików, Żaków i Skrzatów rozegrały na boisku Mini Turniej w piłce nożnej.

Organizatorem wydarzenia był Dom Kultury w Zwoleniu, a współorganizatorami Urząd Miejski w Zwoleniu, Starostwo Powiatowe w Zwoleniu oraz wójt gminy Tczów Arkadiusz Baran. Wydarzenie swoim zaangażowaniem wsparli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu, Komenda Powiatowa Policji w Zwoleniu, Zarząd Banku Spółdzielczego w Zwoleniu, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zwoleniu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zwoleniu, Publiczne Przedszkole nr 1 w Zwoleniu, Bank PKO BP, Klub Sportowy „Zwolenianka”, Szkoła Języków Obcych English-College oraz Pan Robert Pasek.

 

 

 

 

MG

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.