Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5827
W sumie: 211134

News

News zdjęcie id 1008

Sprzęt dla sołectw

01.06.2019

 

 

 

Kosiarki, kosy spalinowe, noże do cięcia zarośli i inny sprzęt niezbędny do utrzymania zieleni trafi do czterech sołectw z terenu gminy Zwoleń. Mieszkańcy, przy niewielkiej pomocy Urzędu Miejskiego w Zwoleniu, zadbają o wygląd skwerków i placów w swoich miejscowościach.

 

Sołtysi czterech sołectw: Jasieniec Kolonia, Jasieniec Solecki, Mostki, Strykowice Górne i Strykowice Podleśnie, wystąpili do Gminy z wnioskiem o zakup sprzętu do pielęgnacji zieleni.

– Świadomość sołtysów jest bardzo duża. Znają swoje miejscowości i widzą ich potrzeby. Wychodzą z wieloma ciekawymi inicjatywami – podkreśla burmistrz Arkadiusz Sulima. – Jedną z takich właśnie inicjatyw jest chęć utrzymania placów zieleni i poboczy dróg na terenie ich sołectw w należytym porządku. Wystąpili więc z wnioskami o zakup sprzętu w ramach funduszu sołeckiego i zadeklarowali samodzielne dbanie o te tereny – dodaje burmistrz.

 

Kosiarki, podkaszarki i zestawy ochronne

Jak poinformował Piotr Wajs, kierownik referatu Rozwoju Gospodarczego, w sumie zakupiono sprzętu o wartości ponad 11 tys. złotych. Są to: cztery zestawy dobrej jakości kos spalinowych, dwie sztuki kosiarek z pełnym wyposażeniem, noże do cięcia zarośli, zestawy ochronne, jak okulary czy słuchawki, a także olej silnikowy. Gmina zakupiła sprzęt i przekazała go sołtysom. Co ważne, osoby mające go użytkować zostały odpowiednio przeszkolone.

- Sołectwa są dobrze zorganizowane i bardzo aktywne. Podejmują szereg działań zmierzających do poprawy wizerunku wsi. Chętnie popieramy tego typu działania i jako samorząd gminy pomagamy w ich realizacji – mówi zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski.

 

Fundusze sołeckie na lokalne potrzeby

Sprzęt został zakupiony w ramach funduszy sołeckich poszczególnych sołectw. – Fundusz sołecki to środki finansowe wyodrębnione w budżecie gminy, z częściowym udziałem budżetu państwa, które są zagwarantowane dla sołectw na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie jakości życia. Mieszkańcy danego sołectwa sami decydują na co te środki przeznaczą. Warunkiem jest, aby dany wydatek spełnił określone wymogi prawne, czyli musi być zadaniem własnym gminy, powinien być zgodny z celami jej rozwoju określonymi w strategii rozwoju i służyć ogółu mieszkańcom. Zaplanowany zakup sprzętu doskonale wpisuje się w te wymogi – informuje Piotr Wajs, kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego.

 

Co ważne, sprzęt został już zakupiony i przekazany sołectwom w maju tego roku. 

 

MG

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.