Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4759
W sumie: 210066

News

Budowa i remont oświetlenia ulicznego w gminie Zwoleń. Będzie jaśniej i bezpieczniej

29.05.2019

 

Nowoczesne i energooszczędne oświetlenie powstanie w kolejnych miejscowościach gminy Zwoleń. Jaśniej będzie w Strykowicach Górnych i Filipinowie –zamontowane będą tam nowe lampy. Natomiast przy ulicach Sienkiewicza i Bogusza w Zwoleniu stare, nieekonomiczne oświetlenie zastąpią niskoemisyjne LEDy.

 

Umowa z wykonawcą podpisana

W maju samorząd gminy Zwoleń podpisał umowę z wykonawcą zadania pod nazwą „Budowa i remont oświetlenia ulicznego na terenie gminy Zwoleń”. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Optolumin Polska Sp. z o.o. z Zielonej Góry. Dokument parafowali: ze strony Urzędu Miasta burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima przy kontrasygnacie skarbnik Marii Kalbarczyk, ze strony wykonawcy prezes Zarządu firmy wyłonionej w przetargu nieograniczonym, Katarzyna Popiłka.

- Jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją samorządy jest pogodzenie rozwoju gospodarczego z dbałością o środowisko, przy jednoczesnym zachowaniu aspektu ekonomicznego– podkreśla Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia. -Stąd kontynuacja działań polegających na wymianie przestarzałego oświetlenia ulicznego na terenie gminy Zwoleń na nowoczesne, niskoemisyjne lampy LED, które w znacznym stopniu ograniczają koszty eksploatacji w stosunku do lamp sodowych.Zaplanowane zadanie, na które podpisaliśmy już umowę z wykonawcą,oprócz wymiany starego oświetlenia obejmie także dobudowę kolejnych punktów oświetleniowych w miejscowościach Strykowice Górne i Filipinów. Będzie tam jaśniej, a tym samym bezpieczniej – dodaje burmistrz.

 

Budowa nowego oświetlenia i wymiana starych lamp na nowe

Inwestycja została podzielona na dwa zadania. Pierwsze z nich dotyczy budowy oświetlenia ulicznego w miejscowości Strykowice Górne. Zgodnie z podpisanym projektem budowlanym zostanie tu wykonany odcinek oświetlenia ulicznego wzdłuż drogi krajowej nr 79 o długości ok. 150 metrów. Zamontowane zostaną 4 słupy wraz z wysięgnikami oraz oprawami oświetleniowymi typu LED. Wartość prac została wyceniona na kwotę 22 tys. 154 zł.

Druga część zadania dotyczy między innymi remontu oświetlenia ulicznego w ciągu ul. Sienkiewicza w Zwoleniu. Wykonawca zdemontuje tu 21 sztuk starych lamp i zamontuje w ich miejsce nowe oprawy typu LED. Wartość prac wyceniono na kwotę 23 tys. 431 zł.

Wyremontowane zostanie także oświetlenie uliczne w ciągu ul. Bogusza w Zwoleniu. W jego ramach wykonawca zdemontuje 8 sztuk starych lamp i zamontuje w ich miejsce oprawy typu LED. Dodatkowo na jednym z istniejących słupów zostanie zamontowana kompletna lampa LED wraz z wysięgnikiem. Wartość tej części zadania to 7 tys. 880 zł.

Ostatnia składowa zadania dotyczy montażu dodatkowych lamp oświetlenia ulicznego w miejscowości Filipinów. Zostaną tu zamontowane 4 sztuki kompletnych lamp LED. Koszt to 4 tys. 825 zł.

Całkowita wartość zadania opiewa na kwotę rzędu 58 tys. 290 zł. Prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w maju i zakończyć w połowie września tego roku.

MG

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.