Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9326
W sumie: 56963

KINO "ŚWIT"

13.02.2018

Kolejny etap prac rozpoczęty! Wykonawca przystąpił do rozbiórki dachu.

 

08.02.2018

Rada budowy kina

 

 

06.02.2018

Fotorelacja z kolejnego tygodnia prac przy rozbudowie Kina Świt!

 

 

02.02.2018

Prace przy rozbudowie i przebudowie zabytkowego Kina Świt idą pełną parą!

 

Trwające od blisko miesiąca prace nad realizacją zadania „Rozbudowa i przebudowa budynku kina „ŚWIT” przy ul. Lubelskiej 6 w Zwoleniu” idą zgodnie z harmonogramem.  

 

Wykonawca do tej pory wykonał między innymi: demontaż podłogi, sufitu oraz okładzin znajdujących się na ścianach.

 

Dzięki sprzyjającej pogodzie zgodnie z planem idą także prace na zewnątrz. Wykonawca rozpoczął prace związane z rozbudową obiektu, wylano nie tylko fundamenty ale również rozpoczęto budowę ścian.

 

Warto przypomnieć, że za inwestycję odpowiedzialna jest firma Nafibud z Bielska Podlaskiego, a jej koszt opiewa na kwotę 5 795 870,73 zł. Wykonawca zobowiązał się, że zadanie zrealizuje do  końca lipca 2018 roku.

Gmina Zwoleń na kompleksową modernizację i rozbudowę zabytkowego kina Świt  otrzymała wsparcie finansowe  z funduszów strukturalnych UE i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Przyznana dotacja stanowi 95% kosztów całkowitych wydatków.

 

27.01.2018

Fotorelacja z drugiego tygodnia prac!

 

 

20.01.2018

Prace przy rozbudowie i modernizacji zabytkowego Kina Świt trwają od tygodnia!

 

Realizacją zadania zajmuje się firma Nafibud z Bielska Podlaskiego. Obiekt kina został przekazany wykonawcy 9 stycznia. Firma wykonuje wszystkie prace w bardzo szybkim tempie. Warto podkreślić, że na placu budowy pracują także podwykonawcy – miejscowa firma Skoczyk, która podjęła się wszystkich prac rozbiórkowych zabytkowego kina „Świt” w Zwoleniu. 

 

 

05.01.2018

Umowa na rozbudowę zabytkowego Kina Świt podpisana! Prace rozpoczną jeszcze w tym miesiącu!

W czwartek, 4 stycznia w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska podpisała umowę na wykonanie zadania „Rozbudowa i przebudowa budynku kina „ŚWIT” przy ul. Lubelskiej 6 w Zwoleniu”. Realizacją zadania zajmie się firma Nafibud z Bielska Podlaskiego. Koszt inwestycji opiewa na kwotę 5 795 870,73 zł. Obiekt kina wykonawcy zostanie przekazany już w najbliższy wtorek, 9 stycznia. Wykonawca zobowiązał się, że zadanie zrealizuje do  końca lipca 2018 roku.

 

Umowę na rozbudowę i przebudowę Kina Świt z wyłonionym w przetargu wykonawcą 4 stycznia podpisała Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.

 

Funkcję Inspektora Nadzoru nad realizacją inwestycji powierzono kieleckiej firmie Zbigniewa Gajosa KNK BUDOWNICTWO. Umowa z inspektorem również została podpisana 4 stycznia.

 

Warto przypomnieć, że Gmina Zwoleń na kompleksową modernizację i rozbudowę kina Świt  otrzymała wsparcie finansowe  z funduszów strukturalnych UE i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Przyznana dotacja stanowi 95% kosztów całkowitych wydatków.

Gmina Zwoleń znalazła się w grupie ośmiu gmin i miast z regionu Mazowsza, którym przyznano wsparcie finansowe na realizację zadań w ramach działania konkursowego 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych. Konkurs do którego przystąpiliśmy skierowany był dla obszarów objętych Regionalnymi Instrumentami Terytorialnymi (RIT).

 

Wizualizacja obiektu Kina Świt po zakończeniu prac.

 


 

.

 

Za otrzymane pieniądze wykonanych zostanie wiele zadań, wśród których znajdują się między innymi: wymiana więźby dachowej oraz pokrycia dachu, wzmocnienie ściany frontowej, remont instalacji, termomodernizacja budynku z wymianą okien i drzwi, nowa elewacja oraz przystosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych. W projekcie zaplanowano również rozbudowę kina w kierunku wschodnim wraz z powiększeniem zaplecza, modernizację i przebudowę pomieszczeń, a także rozbiórkę przybudówki.

 Powierzchnia zabudowy całego budynku po rozbudowie wyniesie 601,6 m2, tym samym zwiększy się o ponad 20%. Obiekt Kina Świt po modernizacji  składał się będzie z następujących przestrzeni funkcjonalnych: parteru z głównym holem wejściowym (sala widowiskowa, sala prób, pokój biurowy, pomieszczenia techniczne, sanitariaty) piwnicy (pomieszczenia gospodarcze)  oraz piętra (kabina projekcyjna i pomieszczenia techniczne).

Burmistrz zaprasza

<p>Bogusława Jaworska</p>

Bogusława Jaworska

Przyjęcia interesantów:

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.